ویژگی‌های یک دفتر کار برای اجاره

۱۷ دی ۱۳۹۹ زمان مطالعه:۶ دقیقه

محیط فیزیکی و فضاهای کاری تاثیر بسیار مثبتی رو کارایی و عمکرد پرسنل یک شرکت دارد. به طوری که بر اساس مقاله منتشر شده در سایت sciencedirect.com و تحقیقات صورت گرفته، در صورتی که محیط فیزیکی محل کار از شرایط خوب و مناسبی برخوردار باشد تا ۲۰ درصد میزان بهبود کارایی پرسنل افزایش پیدا می کند. در مقابل در صورتی کارکنان یک شرکت فعالیت خود را در محیطی فاقد از ویژگی های مثبت و نامناسب دنبال کنند، بخشی از عملکردشان تضعیف می شود.  با توجه به اهمیت ویژه فضای محیطی محل کار، به عنوان صاحب کسب و کار باید پیش از اجاره دفتر کار، تحقیقات لازم را انجام داده و متناسب با ویژگی های یک دفتر کار مناسب، اقدام کنید. چرا که قرار است فعالیت و رشد کسب و کار شما در این مکان صورت بگیرد پس بهتر است با دقت محل کار را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس نوع کاری که قرار است انجام دهید، به سراغ اجاره دفتر کار بروید.
بنابراین صاحبان مشاغل و افرادی که به عنوان نماینده از شرکت قرار است به دنبال یک دفتر کار مناسب باشند باید از قبل چک لیستی از ویژگی های مثبت یک دفتر کار را مورد بررسی قرار دهند. ما در این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌های همشهری، برخی از این ویژگی های حائز اهمیت را مورد بررسی قرار می دهیم تا بخشی از دغدغه این دسته از افراد تا حدودی کاسته شود. با ما همراه باشید.

موقعیت مکانی خوب دفتر کار

اولین ویژگی مهم برای انتخاب اجاره دفتر کار، موقعیت مکانی است. دسترسی آسان تمام پرسنل به شرکت باعث خواهد شد تا میزان خستگی نباشی از حضور در شرکت تا حدودی کاهش پیدا کند و شخص مربوطه بلافاصله پس از ورود به محل کار و با کمترین زمان در صرف استراحت، فعالیت خود را آغاز کند. اما در صورتی که محل کار مورد نظر در موقعیت مکانی خوبی قرار نگرفته باشد عملکرد پرسنل تا حدودی تضعیف خواهد شد و ممکن است بخشی از زمان صرف استراحت شود. بنابراین بهتر است دفتر کار در مرکز شهر یا در مکانی قرار گرفته باشد که دسترسی به آن برای پرسنل راحت تر باشد. همچنین افرادی فاقد خودروی شخصی و یا قرار گرفتن محل کار در طرح ترافیک و یا طرح آلودگی هوا، بتوانند به راحتی از طریق متر و اتوبوس خود را به محل کار برسانند. همچنین در صورتی که شلوغی محل مورد نظر، آرامش پرسنل را به خطر می اندازد، بهتر است محلی آرام برای دفتر کار خود انتخاب کنید.
ویژگی‌های یک دفتر کار برای اجاره

میزان روشنایی مناسب دفتر کار

کیفیت روشنایی یکی دیگر از ویژگی های مثبت یک دفتر کار مناسب است که نباید از آن غافل شد. اولین قدم برای این کار بهتر است سراغ دفاتری بروید که بتوان از میزان نور خورشید بیشتر بهره وری را برد. همچنین با کاهش میزان سیستم نور دهی لامپ ها تا حدودی میزان هزینه های قبوض برق را کاهش داد. در غیر این صورت اگر محل مورد نظر از نور طبیعی کمی برخوردار است باید به لحاظ سیستم نوردهی، بسیار مناسب باشد. 

متراژ مناسب دفتر کار

شما باید بر اساس وسعت کسب و کار و فعالیت هایی که قرار است در دفتر کار صورت بگیرد، دفتر کار را انتخاب کنید. به طور کلی دفتر کار کوچک برای کسب و کارهای بزرگ مشکل ساز خواهد بود و ممکن است پرسنل به دلیل کمبود جا ابزار نارضایتی کنند. همچنین به منظور جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا (کویید-۱۹) بهتر است دفتر کاری انتخاب کنید تا فاصله پرسنل در محل کار کاملا حفظ شود.  بنابراین توصیه می شود متراژ مناسبی برای اجاره دفتر کار انتخاب کنید.

قیمت مناسب دفتر کار

یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار کوچک که به تازگی قصد دارند فعالیت خود را آغاز کنند، هزینه های مربوط به اجاره دفتر کار است. لازمه شروع هر کسب و کاری این است برنامه ریزی دقیق بودجه و هزینه های مربوط به فعالیت مورد نظر است. در این بین ممکن است هزینه های ایجاد شود که کارفرما را غافل گیر کند. بنابراین برای اینکه بتوان به خوبی بودجه مورد نظر را مدیریت کرد، بهتر است دفتر کاری انتخاب کنید که بتوان بابت اجاره و رهن هزینه کمتری پرداخت کرد و درگیر وام و بدهی نشوید. چرا که زمان و میزان دستیابی به درآمد در هر کسب و کاری به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست. 

امکانات مناسب دفتر کار

این که محل کار در موقعیت مناسب جغرافیایی قرار گرفته است دلیلی بر اینکه دفتر کار خوبی انتخاب کرده اید نیست. یکی دیگر از ویژگی های مهم در اجاره دفتر کار، امکانات مناسب است که باید توجه ویژه ای به آن شود. کف پوش سالم، رنگ بندی فضاهای ملک، وجود قفسه ها و یا کمد دیواری های مرتب و جا دار از حداقل ترین امکاناتی است که باید یک دفتر کار برخوردار باشد. حتی در صورتی پرسنل شرکت با نبود برخی از امکانات کنار بیایند، اما ممکن است شما فرد و یا گروهی را به عنوان میهمان به محل کارتان دعوت کنید و آبرو شما گرو چنین امکاناتی باشد. 

ظاهر مناسب دفتر کار

از جمله ملاک های انتخاب دفتر کار مناسب، نمای خارجی ملک مورد نظر است که کاملا به چشم می آید. یکی از مواردی که انگیزه پرسنل را برای فعالیت در محل کار افزایش می دهد، ظاهر مناسب ساختمانی است که دفتر کار شما در آن قرار دارد. پیش از بازدید داخل دفتر کار، بهتر است نمای ساختمان را ملاحظه کنید و اگر به چشم تان یک ساختمانی با ظاهری نامناسب آمد از اجاره آن صرف نظر کنید.
اجاره دفتر کار

دسترسی به پارکینگ و آسانسور

نبود جای پارک یکی از دغدغه های اصلی کارکنان است که ممکن است فرد برای یافتن جای پارک زمان زیادی را صرف کنند و یا حتی مجبور هستند یکی دو ساعت زودتر از خانه خود را بیرون بیایند تا بتوانند خودروی خود را در محل مناسب و نزدیک دفتر کار پارک کنند. در صورتی که قصد دارید دفتر کاری اجاره کنید بهتر است به دسترسی پرسنل به پارکینگ اختصاصی و یا عمومی توجه کنید. همچنین وجود آسانسور جهت دسترسی کارمندان و مراجعه کنندگان به طبقات یکی الزامات اجاره دفتر کار است.

کنترل وضعیت صدای دفتر کار

در شهرهای بزرگ، هیاهو و سر و صدای زیاد کاملا به امری طبیعی تبدیل شده است. اما برای اینکه توقع داشته باشید پرسنل شرکت در شرایط آرام و ساکت فعالیت کنند بهتر است محل کاری انتخاب کنید که از شیشه های دو جداره برخوردار باشد تا سر و صدا، خللی در کار پرسنل ایجاد نشود. 

سیستم سرمایشی و گرمایشی دفتر کار

یک دفتر کار مناسب از یک سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی برخوردار است. شما ممکن است در فصلی از سال به دنبال اجاره دفتر کار باشید که نسبت به سرما و گرما بی توجه باشید. در این بین توصیه می شود حتما به این موضوع توجه کنید تا در فصول تابستان و زمستان خود و پرسنل تان با مشکل مواجه نشود. 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code