منطقه 10 به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مناطق تهران با بهره‌مندی از متراژهای کوچک، گزینه مناسبی برای خرید ملک محسوب می‌شود.

 

با افزایش بی‌رویه قیمت مسکن طی چند سال اخیر شرایط برای بسیاری خریداران ملک در شهر تهران بسیار سخت شده است. اما در بین مناطق مختلف تهران، منطقه 10 به دلیل برخورداری از متراژهای کوچک‌تر شرایط را برای بسیاری افراد و خانواده‌های مختلف برای سکونت و یا سرمایه گذاری فراهم کرده است.

در حال حاضر به طور میانگین قیمت هر متر ملک در این منطقه بین 20 الی 22 میلیون معامله است. در صورتی که بودجه شما کمتر از یک و نیم میلیارد باشد می‌توانید با متراژ کوچک‌تر منطقه 10 را برای خرید واحد مسکونی انتخاب کنید. منطقه 10 علاوه بر متراژهای کوچک، از ویژگی‌های دیگری از جمله دسترسی خوب به مرکز شهر و ساختار و بافت شهری متراکم برخوردار است و وجود همین ویژگی‌ها باعث شده تا جمعیت این منطقه از تراکم بالایی برخوردار باشد. در صورتی که قصد دارید منطقه 10 را برای خرید مسکن انتخاب کنید، بهتر است با این منطقه به طور کامل آشنا شوید. ما در این مقاله از مجله اینترنتی راهنمای همشهری این منطقه را زیر ذره بین قرار داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

معرفی منطقه 10

منطقه 10 به عنوان یکی از کوچک ترین مناطق تهران، از شمال به خيابان آزادي، از جنوب به خيابان قزوين، از شرق به بزرگراه شهید نواب صفوی و از غرب به خيابان شهيدان منتهي مي‌شود.  بر اساس آخرین آمار صورت گرفته در سال 1395، این منطقه با 327 هزار نفر جمعیت با توجه به مساحت، به عنوان یکی از پرتراکم ترین مناطق شهری تهران شناخته می‌شود. از ویژگی های مهم منطقه 10 می‌توان به دسترسی آسان به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) ، ترمینال غرب ، فرودگاه مهرآباد و بازار تهران اشاره کرد.

محله‌های منطقه 1

این منطقه با 817 هکتار از 3 ناحیه و 10 محله تشکیل شده است.

محله‌های ناحیه 1:

ناحیه یک منطقه 10 تهران، از شمال به خیابان کمیل، از جنوب به خیابان قزوین، از شرق به خیابان نواب و از غرب به خیابان سادات (امام زاده عبداله) منتهي مي‌شود. این ناحیه شامل محلات هفت چنار، بریانک، سلیمانی و جی است.

محله‌های ناحیه 2:

ناحیه 2 منطقه 10 که شامل محله های امام خمینی(ره)، مرتضوی و هاشمی می باشد، از شمال به خیابان هاشمی، از جنوب به خیابان کمیل، از غرب به بزرگراه نواب صفوی و از شرق به بزرگراه یادگار امام (ره) منتهی می شود.

محله‌های ناحیه 3:

ناحیه 3 همانند ناحیه 2 این منطقه از 3 محله تشکیل شده است. سلسبیل، کارون و زنجان به عنوان محله‌های ناحیه 3 منطقه 10 شناخته می‌شود. محدوده جغرافیایی این ناحیه از شمال به خیابان آزادی، از جنوب خیابان هاشمی، از شرق به خیابان نواب و از غرب به خیابان شهیدان است.

شرایط آب و هوایی منطقه 10

منطقه 10 تهران به دلیل تراکم جمعیت و قرار گرفتن در مرکز شهر، در بیشتر مواقع آلوده است. اما به لحاظ آب و هوایی از آب و هوای مناسب و معتدلی برخوردار است.

مسیرهای دسترسی به منطقه 10

منطقه 10 تهران به دلیل برخورداری از ۱۰۵ ایستگاه اتوبوس، ۲۹ خط تاکسیرانی و یک ایستگاه مترو به لحاظ دسترسی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. ایستگاه مترو نواب صفوی در تقاطع بزرگراه نواب و خیابان آذربایجان از ایستگاههای مهم مترو شهر تهران محسوب می‌شود که در منطقه 10 واقع شده است.

امکانات منطقه 10

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار خرید ملک در منطقه 10، وجود امکانات رفاهی و درمانی مختلف است که تصمیم افراد را برای خرید ملک در منطقه چندین برابر کرده است.

امکانات درمانی منطقه 10:

منطقه 10 تهران از 6 بیمارستان مجهز و معروفی برخوردار است که لیست آنها در زیر آماده است:

بیمارستان شهریار

بیمارستان اقبال

بیمارستان بابک

بیمارستان لولاگر

بیمارستان روان پزشکی

بیمارستان آزادی

امکانات فرهنگی منطقه 10:

این منطقه شامل 6 فرهنگسرای عطار نیشابوری، مجتمع فرهنگی هنری اعتماد، خانه فرهنگ حرا، خانه فرهنگ شهروندان، پارک آموزش ترافیک، خانه فرهنگ توحید است. همچنین علاقمندان به هنر هفتم می‌توانند از طریق دو سینمای جی و کارون در این منطقه فیلم های مورد علاقه خود را تماشا کنند.

میانگین قیمت مسکن در منطقه 10

میانگین قیمت ملک نوساز در منطقه 10 برای متراژ پایین‌تر از ۸۵ متر، حدود 1.5 میلیارد تومان

میانگین قیمت ملک نوساز در منطقه 10 برای متراژ ۸۵ تا ۱۵۰ متر، حدود 2 میلیارد تومان

میانگین قیمت ملک نوساز در منطقه 10 برای متراژ بالاتر از ۱۵۰ متر، حدود 2.5 میلیارد تومان