اگر دغدغه سلامتی دارید و یا می‌خواهید انسانی زیباتر و جوان‌تر باشید، از مطالعه کتاب‌های حوزه سلامت غافل نشوید.

یکی از دغدغه های اصلی و همیشگی انسان سلامتی است و همه ما تلاش می کنیم با ورزش و اصول تغذیه ای مناسبت بتوانیم از جسم خود به خوبی مراقبت کنیم و از یک تناسب اندام مناسب نیز برخوردار شویم . از طرف دیگر زیبا بودن و اندام متناسب داشتن و حتی جوان ماندن از خواست‌های همه ماست که مدام به‌دنبال یافتن راهی برای رسیدن به آن‌ها هستیم.

ما در این مقاله از مجله اینترنتی راهنمای همشهری 4 کتاب پر طرفدار در حوزه سلامت را به شما معرفی می کنیم تا شما با مطالعه آنها بتوانید با بهره مندی از اطلاعاتی که این کتاب ها در اختیار شما می گذارند راهی برای سلامتی همیشگی شما فراهم شود.

*بدن هرگز دروغ نمی‌گوید

نویسنده: آلیس میل

مترجم: امید سهرابی نیک

ناشر: نشر نو

تعداد صفحات: 208 صفحه

درباره کتاب:

کتاب بدن هرگز دروغ نمی‌گوید اثری از آلیس میلر نویسنده سوئیسی است که در آن به بررسی رنج‌های ما در کودکی و طبیعتاً اثرات آن به هنگام بزرگ شدن می‌پردازد. ممکن است در مواجهه با این کتاب احساسات متفاوتی داشته باشیم اما در هر صورت مباحث مطرح شده توسط میلر شایسته توجه هستند.

دغدغه اصلی نویسنده در این کتاب، بررسی تأثیراتی است که انکار هیجانات قوی و واقعی روی بدن افراد می‌گذارد. چنین انکاری، بیش‌تر به نام اصول اخلاقی و دینی بر افراد تحمیل می‌شود. طبق دانش و تجربه شخصی نویسنده که روانکاو است از روان‌درمانی، و نیز روایت‌هایی که از افراد زیادی شنیده‌ است، افرادی که در کودکی آزار دیده‌اند تنها زمانی می‌توانند رفتاری عادی داشته باشند که از احساسات واقعی خود فاصله بگیرند و آن‌ها را به‌شدت سرکوب کنند. این افراد نمی‌توانند پدر و مادر خود را دوست داشته باشند و به آن‌ها احترام بگذارند، زیرا هنوز ناخودآگاه از آن‌ها می‌ترسند؛ آن‌ها هر قدر هم تلاش کنند نمی‌توانند رابطه‌ای راحت و مطمئن با والدین خود برقرار کنند. این کتاب سعی دارد نمونه‌های خشونت و رفتار درست و غلط والدین را آموزش دهد.

*لاغر درون ما

نویسنده: آبراهام ج توئرسکی

مترجم: مینا ملکی معیری

ناشر: آمه

تعداد صفحات: 216 صفحه

درباره کتاب:

هر ماه بی برو برگرد کسی برای رژیمی معجزه آسا تبلیغ می کند که به گونه ای تضمین شده و سریع وزن تان را به طرز چشم گیری کم میکند و امتیازی هم اضافه می کند که با این رژیم گرسنگی نمی کشید. بیایید لحظه ای بیندیشیم اگر این رژیم های واقعا خارق العاده موثر بوده اند پس چرا دائما به رژیم های جدید و متفاوت نیاز پیدا می شود؟ چرا فقط به همان یکی که موثر است ادامه نمی دهند؟ شاید دلیل بیاورید آدم که نمی داند کدام یک واقعا موثر است که البته اگر به تازگی تصمیم به رژیم گرفته اید. دلیل تان شاید موجه باشد می توانیید بگویید رژیم درست و حسابی هنوز ارائه نشده است.

به هر حال سال هاست که هر ماه رژیم دادن با پرهیز غذایی قرص و تمرینات ورزشی ادامه دارد. سال هاست که صدها شعار دهن پرکن سر داده می شود که اگر یکی شان واقعی بود همان ادامه می یافت. اگر شما از آن دسته افراد هستید که چندین رژیم را امتحان کرده و به این درک رسیده اید که نیجه رژیم بعدی هم احتمالا از رژیم های قبلی ماندنی تر نیست.این کتاب حتما به دردتان میخورد.

*غم‌نامه کودک تیزهوش

نویسنده: آلیس میلر

مترجم: پریسا پورجهان

ناشر: نشر دانژه

تعداد صفحات: 168 صفحه

درباره کتاب:

کتاب غم‌نامه کودک تیزهوش نوشته آلیس میلر کتابی با رویکردی جدید در روان‌شناسی است که با مرور گذشته ما در کودکی کمک می‌کند تا بیماری‌ها و آزردگی‌های روح و روانمان را درمان کنیم. با وارد شدن به مرحله درمان ما با گذشته خویش رو به رو می‌شویم و با آگاهی از حقیقت و نه انکار آن به صورت واقعی آزاد می‌شویم.

این اثر یک کتاب فوق العاده‌ی روان‌شناسی است که برای مخاطب عام نوشته شده و خواندش تخصصی نیاز ندارد. پس هرکس که احساس می کند برای شناختن کودک درون خود نیاز به کمک یک مربی خوب دارد کتاب آلیس میلر را حتما باید بخواند.

*بدن خود را پر از اکسیژن کنید

نویسندگان: اد مک کیب، لادن شریعت زاده

مترجم: لادن شریعت‌زاده

ناشر: انتشارات نسل نواندیش

تعداد صفحات: 648 صفحه

درباره کتاب:

کتاب بدن خود را پر از اکسیژن کنید: درمانی برای دنیای آلوده ما نوشتۀ آقای اکسیژن، اد مک کیب، رازهای اکسیژن درمانی تایید شده‌ای را برای بهبود زندگی شما فاش می‌کند.

این اثر که پرفروش‌ترین کتاب در حوزه درمان‌های مرتبط با اکسیژن است، ضمن معرفی و آموزش اکسیژن درمانی، کمک می‌کند تا با استفاده از آن سطح سلامت خود، خانواده‌، دوستان و حتی دیگر افراد جامعه را بالا ببرید.

بدن انسان به‌ تنهایی از صد تریلیون سلول ساخته شده است. بیشتر سلول‌های بدن، سلول‌های شناور هستند. اکنون مردی را تصور کنید که حدود 150 پوند وزن دارد. حدود دو‌ سوم یا یک صد پوند از وزن این مرد را آب تشکیل می‌دهد؛ بنابراین 66 درصد بدن این مرد و ما را آب تشکیل می‌دهد؛ پس آنچه در آینه مشاهده می‌کنید، حدود صد پوند آب و بقیه‌ ماده‌ جامد است. بیشتر این صد پوند وزن را توده‌ مایع سمی، انگل، ویروس، باکتری کثیف، آلوده و متعفن، همچنین یک کیسه کربن قابل ارتجاع تشکیل می‌دهد. کیسه‌ای که در زندگی امروز این مخمصه عجیب و پیچیده گیر افتاده و ما آن را انسان می‌نامیم. تنها عامل مفقودی در این میان، وجدان، شعور و عقل سلیم است.