با فرارسیدن رسیدن فصل بهار و گرم تر شدن هوا ورزشکاران باید تغییراتی در برنامه ورزشی خود ایجاد کنند.

 

با توجه به شرایط آب و هوایی در فصل بهار شما دیگر نیاز به انجام ورزش در فضاهای بسته نیستید و می‌توانید در این زمینه فعال‌تر عمل کنید. در فصل‌هایی همانند بهار و تابستان بهترین زمان برای تمرین صبح یا اواسط روز است چرا که کمتر شاهد غلظت آلاینده‌ها هستیم. قبل از تمرین صبحگاهی توجه داشته باشید که یک ناشتایی بسیار سبک و غنی از قندهای طبیعی مثل خرما و میوه جات میل کنید تا در هنگام ورزش دچار ضعف ناگهانی و ناراحتی معده نشوید. در ادامه شما را با چند نکته مهم در خصوص ورزش در فصل بهار آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ورزش در فضای آزاد

با توجه به قرمز شدن بسیاری از شهرها به دلیل گسترش ویروس کرونا، امکان حضور ورزشکاران در باشگاه ها فراهم نیست. بنابراین توصیه می شود برای اینکه از ورزش کردن در این فصل غافل نشوید از هوای آزاد برای انجام حرکات ورزشی استفاده کنید. ورزش در فضای آزاد علاوه اینکه امکان تنفس منظم را برای شما بر قرار می کند، باعث می شود با قرار گرفتن در معرض آفتاب ویتامین D مورد نیاز شما تامین شود.

انجام حرکات ورزشی جدید و متنوع

شما هنگامی که یک حرکت ورزشی را مدام انجام دهید بدن به آن عادت کرده و حرکت کم‌کم تاثیر خود را از دست می‌دهد. توصیه می شود برای اینکه عضلات همچنان پرورش یابند از انجام حرکات ورزشی غافل نشوید.

حرکات پرشی

حرکات پرشی به هماهنگی بدن و چابکی بیشتر کمک و عضلات را منبسط می کند و در نتیجه به پرورش آنها کمک می‌کند.

استفاده از از حرکات ورزشی چند جانبه

به جای انجام ورزش‌هایی که یک حرکت خاص در آنها تکرار می‌شود ورزش‌های پیچیده‌تر انجام دهید. چرا که حرکات ورزشی پیچیده بر روی عضلات مختلف کار می‌کند.

ورزش در تنهایی

به منظور حفاظت از ویروس کرونا در صورت امکان توصیه می شود به صورت تنها ورزش کنید و از حضور در تجمعاتی که بصورت گروهی ورزش می کنند، خودداری کنید.

تعویض لباس‌های ورزشی

لباس‌های ورزشی بعد از مدتی کیفیت خود را از دست می‌دهند. بنابراین تاکید می شود بعد از مدتی لباس‌های جدید تهیه کنید که این کار در شما انگیزه بیشتری ایجاد می‌کند.