شما می توانید به دو صورت نمره منفی گواهینامه خود را استعلام بگیرید.

 

برخی از رانندگان به دلیل تخلفات رانندگی بر اساس قانون نیروی انتظامی ممکن است با جریمه نقدی روبه رو شوند و یا به دلیل تخلاف شدیدتر، نمره منفی دریافت کنند. بنابراین لازم است بصورت مرتب استعلامات لازم را انجام دهید تا در آینده مشکلی برای گواهینامه تان به وجود نیاید. رانندگان برای استعلام میزان نمره منفی گواهینامه می توانند از دو شیوه اینترنتی و پیامکی کمک بگیرند. ما در این مقاله از مجله اینترنتی راهنمای همشهری شما را با این دو روش آشنا می کنیم.

*استعلام آنلاین نمره منفی گواهینامه

1- ابتدا وارد سایت پلیس راهور به نشانی شوید

2- در قسمت دوم سایت، گزینه استعلام نمره منفی را کلیک کنید.

3- در این قسمت از سایت، شماره گواهینامه خود را در کادر مورد نظر وارد کنند و پس از وارد کردن واژه امینتی، جستجو را کلیک کنید.

4- در این صفحه در صورت دریافت نمره منفی، تعداد تخلف مرتکب شده خود را می توانید مشاهده کنید.

 5- در صورتی که قصد دارید نمره منفی فرد دیگری را مورد بررسی قرار دهید، با کلیک بر روی گزینه بازگشت، می توانید با وارد کردن شماره گواهینامه مورد نظر، استعلام بگیرید.

لازم به ذکر است این روش استعلام به دلیل اینکه سایت راهور به صورت آفلاین اطلاعات را در اختیار کاربران می‌گذارد، به روز نیست و معمولا با تاخیر چند روزه قابل استناد است.

*استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق پیامک:

در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارید، می توانید نمرات منفی گواهینامه خود را با ارسال شماره 10 رقمی گواهینامه به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ استعلام نمایند. لازم به ذکر است این روش همانند روش اینترنتی، آنلاین نیست و با تاخیر 3 روزه اطلاعات مورد نیاز در اختیارتان قرار می گیرد.