سرعت شماره گذاری پلاک خودرو از طریق سیستم نوبت دهی آنلاین تعویض افزایش پیدا کرد.

ازدحام خودروها در مراکز تعویض پلاک خودرو یکی از اصلی چالش ها در دوران شیوع ویروس کرونا بوده که با تدابیر اندیشیده شده سیستم نوبت دهی آنلاین برای مراکز تعویض پلاک فعال شد تا این خدمت با کمترین معطلی به مردم ارائه شود. علیرغم اینکه این سیستم مدتی است که فعال خود را آغاز کرده اما ممکن است برخی از خریداران خودرو برای تعویض پلاک خودرو هنوز با نحوه استفاده از سیستم نوبت دهی آنلاین آشنایی نداشته باشند. در ادامه این مقاله از مجله اینترنتی راهنمای همشهری تمام مراحل گرفتن نوبت اینترنتی را به شما می گوییم. اگر قصد دارید به صورت اینترنتی نوبت بگیرید، این مراحل را به ترتیب انجام دهید.

1- ابتدا وارد سایت https://nobatdehi.epolice.ir شوید.

2- از بخش مشخص شده نام استان، شهر و خدمت مورد نظر و نوع وسیله نقلیه خود را مشخص و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید.

3- دکمه جستجو در حال حاضر غیر فعال است. برای دیدن مراکز تعویض پلاک مورد نظر خود باید بر روی دکمه نارنجی رنگ که بر روی آن "از نو" نوشته شده است کلیک کنید تا تمامی مراکز تعویض پلاک نمایش داده شود.

4- مرکز مورد نظر خود را انتخاب و بر روی دکمه دریافت نوبت کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به مرکز مورد نظر برای دریافت نوبت دهی تعویض پلاک به شما نشان داده شود.

5- نوع خدمت مورد نظر خود را از موارد لیست شده انتخاب نمایید.

6- بعد از انتخاب گزینه مورد نظر در قسمت پایین تر تقویمی به شما نشان داده می شود که می توانید برای دریافت نوبت دهی تعویض پلاک از روزهای سبز مشخص شده روز مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

7- بعد از مشخص روز مورد نظر به قسمت پایین تر صفحه مراجعه کرده و بر روی ساعت مورد نظر خود کلیک کنید

8- در صورتی که قبلا در سیستم ثبت نام کرده اید می توانید با نام کاربری (شماره تلفن همراه) و رمز عبور خود وارد سیستم شده و نوبت خود را ثبت نمایید. در غیر این صورت ابتدا باید در سیستم ثبت نام کنید.

9- برای عضویت در سامانه جهت نوبت دهی تعویض پلاک بر روی دکمه عضویت کلیک کنید و مشخصات مورد نظر را وارد نمایید.

10- ثبت نام شما به سرعت انجام خواهد پذیرفت و پیامکی مبنی بر انجام ثبت نام برای شما ارسال خواهد شد.

11- سپس نوع وسیله خود و شماره پلاک خودرو مورد نظر را وارد سیستم نمایید و به قسمت پایین سایت مراجعه نمایید و از قسمت مشخص شده را تایید کنید

12- در نهایت بر روی دکمه ثبت نوبت کلیک کنید تا نوبت شما ثبت شود. بعد از ثبت نوبت پیامی مبنی بر اینکه ثبت نوبت تعویض پلاک با موفقیت انجام شده دریافت خواهید نمود. این پیامک را تا زمان ورود به مرکز تعویض پلاک نگهداری نمایید.

پیشنهاد مجله راهنما: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توصیه می کنیم برای شماره گذاری پلاک خودرو خود حتما بصورت آنلاین اقدام و در سیستم نوبت دهی ثبت نام کنید.