علاقمندان به استخدام در مجموعه‌های صنعتی و فعالیت در مشاغل فنی، در صورت برخورداری از مهارت‌های برشکاری، در زمان کوتاهی استخدام می‌شوند.

برشکار به عنوان یکی از مشاغل فنی و صنعتی کشور، مناسب افرادی است که توانایی فعالیت بدنی بالایی داشته باشند و علیرغم سختی‌های این شغل، مسئولیت‌ها و وظایف محوله را با علاقه دنبال کنند. البته صرف علاقه به شغل برشکاری، دلیلی بر موفقیت و ماندگاری در این شغل نیست و متقاضیان باید پیش از هرگونه اقدامی جهت استخدام در مجموعه‌های مختلف نسبت به این شغل اطلاعات لازم را بدست آورده تا با دید بهتری دست به انتخاب بزنند. ما در این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌های همشهری به طور کامل شغل برشکاری را مورد بررسی قرار داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

برشکار کیست؟

شخصی که با برخورداری از مهارت و تجربه و بهره مندی از ابزار و وسایل مورد نیاز و همچنین استفاده از روش‌های مختلف، اقدام به برش محصولات فلزی می‌نماید، برشکار گفته می‌شود. برخورداری از توانایی بدنی بالا و دقت بالا، از فاکتورهای اصلی برای علاقمندان به این شغل محسوب می‌شود. با توجه به اینکه شاغلین این حوزه در صنعت، نیازمند یکسری از مهارت‌های ویژه می‌باشند، معمولا کارفرمایان برای استخدام برشکار، درخواست همکاری افرادی که فاقد تجربه بوده و از مهارتی در این زمینه برخوردار نیستند، نمی‌پذیرند و اشخاصی که توانایی بالایی در انجام مسئولیت‌های محول شده را دارا هستند را در لیست اصلی استخدام قرار می‌دهند.

مهارت‌های مورد نیاز استخدام برشکار

یکی از فاکتورهای اصلی کارفرمایان برای استخدام برشکار، برخورداری متقاضیان از مهارت‌های ویژه این شغل است. به دلیل اهمیت شغل برشکاری، بهتر است افراد پیش از هرگونه اقدامی جهت فعالیت در مجموعه‌های مختلف صنعتی، نسبت به مهارت‌های مورد نیاز آگاهی داشته باشند تا در جریان فعالیت با مشکلات متعددی روبه رو نشوند. پیش از آنکه در ادامه به بررسی مهارت‌های مورد نیاز برشکار بپردازیم به افراد فاقد تجربه توصیه می‌شود در یکی از مجموعه‌ها به عنوان کارآموز فعالیت کرده تا با کسب تجربه، درخواست خود را برای استخدام در سایر مراکز صنعتی ارسال نمایند.

  • یکی از اصلی‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برشکار، برخورداری از دانش لازم در این زمینه است. شاغلین این حوزه به منظور انجام مسئولیت‌های مختلف به نحو احسن باید نسبت به کار مورد نظر، اطلاعات لازم را بدست آورند. افرادی در این شغل می‌توانند موفق شوند که از همان روزهای نخست ورود به این شغل، دائما در حال یادگیری بوده و فعالیت سایر همکاران را زیر نظر بگیرند.
  • ممکن است افرادی که به عنوان برشکار در مجموعه‌های مختلف استخدام می‌شوند، مسئولیت ارتباط با مشتریان را نیز برعهده داشته باشند. بنابراین ارتباط مناسب با مشتریان و ارباب رجوع یکی دیگر از مهارت‌های برشکار محسوب می‌شود.
  • معمولا برای پروژه‌های بزرگ فنی، افراد با تیپ‌های شخصتی مختلفی با یکدیگر فعالیت می‌کنند تا در مدت زمان مشخص پروژه مورد نظر به پایان برسد. برای مشاغل برشکاری نیز ممکن است یک گروه از افراد برشکار با یکدیگر فعالیت کنند. بنابراین لازم است افراد از روحیه کار تیمی برخوردار باشند و برای انجام کار گروهی مشتاق باشند.
  • ممکن است در طول فعالیت، کارهای شما از سوی کارفرما و یا مشتریان نقد شده و نارضایتی مطرح شود. بنابراین کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که نسبت به فعالیت‌ها و پروژه‌های مختلف پاسخگو باشند.

مسئولیت‌ها و وظایف برشکار

یک برشکار در صورتی می‌تواند در شغل خود موفق شده و به درجات بهتری دست پیدا کند که پیش از آغاز فعالیت با مسئولیت‌های این شغل آشنایی داشته باشد. برخی از مهمترین وظایف برشکار به شرح زیر است:

  • آشنایی با دستگاه‌های برشکاری دستی، ماشینی و صنعتی و توانایی کار کردن با هر یک از آنها
  • توانایی فعالیت با مشعل و نحوه روشن و خاموش نمودن آنها
  • رفع سریع عیب‌های محصولات فلزی در هنگام برشکاری
  • آشنایی کامل با انواع فلزات مختلف
  • رعایت کامل اصولی ایمنی و بهداشتی در محل کار
  • دقت در انجام فعالیت‌های محولهآشنایی با عوامل آتش ساز و خطرساز در محل کار

حقوق و درآمد برشکار

درآمد برشکاران در مجموعه‌های صنعتی مختلف، متفاوت است. معمولا درآمد یک برشکار فعال در مجموعه‌های صنعتی و زیر نظر ارگان‌های دولتی، ثابت است و میزان حقوق‌شان بر اساس وزارت کار تعیین می‌شود. اما درآمد برشکاران در مجموعه‌های غیر دولتی، ثابت نیست و به عوامل مختلفی از جمله میزان اعتبار، تعداد مشتریان، موقعیت مغازه و .. بستگی دارد. برشکاران با تجربه علاوه بر حقوقی که ماهانه از مجموعه خود دریافت می‌کنند، می‌توانند خارج از ساعت کاری و به صورت مستقل فعالیت کرده و به کسب درآمد بیشتری بپردازند.

تحصیلات مورد نیاز استخدام برشکار

بر اساس وظایف و مسئولیت‌هایی که برای یک برشکار تعریف شده است افراد علاقمند به این شغل می‌توانند بدون برخورداری از تحصیلات دانشگاهی، اقدام به فعالیت نمایند. یکی از الزامات اصلی و شرایط کارفرمایان برای استخدام برشکار، برخورداری متقاضیان از تجربیات کافی است. افرادی که از مهارت خوبی در این زمینه برخوردار هستند با هر مدرکی می‌توانند در یکی از مجموعه‌های متقاضی مشغول به کار شوند.

نحوه استخدام برشکار

کارفرمایان برای استخدام برشکار درخواست افرادی که از تجربه و مهارتی خوبی در این زمینه شغلی برخوردار هستند، مورد بررسی قرار می‌گیرد. خبر خوب برای آن دسته از افرادی که در حوزه برشکاری از تجربه خوبی برخوردار هستند این است که این دسته از افراد می‌توانند در یکی از مجموعه‌ها استخدام شوند. سایت و اپلیکیشن نیازمندی‌های همشهری روزانه با انتشار هزاران آگهی استخدام، شرایط را برای استخدام این دسته از افراد فراهم کرده است. کافیست با مشاهده آگهی استخدام برشکار و بررسی شرایط همکاری، درخواست خود را جهت همکاری با یکی از شرکت‌ها و کارگاه‌ها متقاضی ارسال نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code