۱۰ شغل کمیاب جهان

۱۹ آذر ۱۴۰۱ زمان مطالعه:۷ دقیقه ,

با وجود گزینه‌های شغلی مختلف که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، همیشه مهم است که تحقیق مناسبی انجام دهید و کمی وقت بگذارید تا شغلی را پیدا کنید که مناسب شما و چیزی است که دوست دارید.

پرش مستقیم به سمت شناخته شده‌ترین مشاغل آسان است اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که “نادرترین شغل در جهان چیست؟” مشاغل بسیار غیرمعمولی وجود دارد و این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌های همشهری شما را با ۱۰ شغل برتر جهان آشنا می‌کند.

پرورش دهنده حیوانات

پرورش دهندگان حیوانات مسئول اطمینان از جفت گیری حیوانات به منظور تولید فرزندان هستند. این نقش را می‌توان در صنایع مختلف مانند ورزش (به عنوان مثال، اسب دوانی)، مراقبت از حیوانات خانگی یا حتی صنایع غذایی یافت. شما باید مناسب‌ترین حیوانات را برای جفت گیری پیدا کنید و احتمالاً تا زمان زایمان مسئولیت مراقبت از حیوانات را بر عهده خواهید داشت.

مدرک تحصیلی دامپزشکی، زیست شناسی یا جانورشناسی برای تبدیل شدن به یک پرورش دهنده حیوانات مهم است. برای اطمینان از پرورش موفق، باید دانش بسیار خوبی در مورد حیوانات و پیچیدگی‌های گونه های مختلف داشته باشید. در نهایت، عشق به حیوانات ضروری است!

جراح اطفال

جراحان اطفال مراقب سلامت بیماران جوان هستند، معمولاً از بدو تولد (از جمله نوزادان نارس) تا نوجوانان. این نقش به طور خاص بر روی عمل بر روی جوانان متمرکز است و به دانش گسترده‌ای در مورد بیماری‌های مختلف و نحوه اعمال این امر در مراقبت از این بیماران آسیب پذیر نیاز دارد.

جراحان اطفال برای انجام این نقش واجد شرایط هستند. آنها دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس در یک رشته STEM یا یک رشته مرتبط با پزشکی و احتمالاً مدرک دکترا در همین زمینه خواهند بود. پس از این، برای کسب تجربه کاری تا زمانی که به عنوان جراح واجد شرایط شوید، باید نقش‌های مراقبت‌های بهداشتی را در بیمارستان‌ها به عهده بگیرید.

متخصص پروتز دندان

پروتزها متخصصان دندانپزشکی هستند که بر مشکلات دندانی و صورت که شامل از دست دادن دندان یا استخوان می شود تمرکز می‌کنند. آنها پروتزهای دندانی مانند تاج و روکش را ایجاد و کاشت می‌کنند و در بازسازی ساختار استخوانی مانند فک‌های آسیب دیده نقش دارند. این نقش هم در ظرفیت زیبایی و هم از نظر پزشکی عمل می‌کند و می‌تواند شامل جراحی بسیار پیچیده باشد.

پیچیدگی‌های این نقش به این معنی است که تحصیلات عالی و دکترا در پزشکی یا دندانپزشکی همیشه کافی نخواهد بود. پروتزها همچنین باید در مورد روش‌های پیچیده ترمیمی و جراحی پیشرفته آموزش بیشتری ببینند.

تعمیرکار مواد نسوز

تعمیرات مواد نسوز در ساخت، نگهداری و تعمیر سیستم‌ها و ماشین‌هایی که از به دام انداختن و حفظ گرما برای عملکرد استفاده می‌کنند تخصص دارند. این می‌تواند شامل دیگ‌ها و کوره‌ها باشد. تعمیرکاران مواد نسوز بر روی موادی در این ماشین‌ها متمرکز شده‌اند که گرما را به دام می‌اندازند. این مواد کاملاً غیرعادی هستند و خواص خاصی دارند که نیاز به تخصص عمیق دارد.

برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار مواد نسوز لزوماً به تحصیلات عالی نیاز نیست، اما شغل خطرناکی است.، بنابراین شما به تجربه گسترده در مشاغل مکانیکی یا مهندسی و سپس تجربه خاص کار با مواد نسوز نیاز خواهید داشت. بهترین راه برای شروع کار از طریق کارآموزی و آموزش در سطح ابتدایی در حین کار است.

روانشناس صنعتی – سازمانی

روانشناسان صنعتی – سازمانی بر رفتار کارکنان در محل کار تمرکز می‌کنند. آنها که در زمینه روانشناسی آموزش دیده‌اند، دانش خود را در طیف گسترده‌ای از مسائل محل کار، مانند استخدام ، عملکرد، یادگیری و توسعه، و ارتباطات به کار می‌گیرند. این نقش هم بر مشاوره مدیران و هم کار مستقیم با کارکنانی که نیاز به حمایت دارند متمرکز است.

شما باید یک روانشناس آموزش دیده و معتبر باشید که حداقل به مدرک کارشناسی ارشد در روانشناسی نیاز دارد. علاوه بر این، دانش کاری از اصول رهبری یا منابع انسانی مفید خواهد بود. مدارک روانشناسی سازمانی خاصی نیز وجود دارد.

مونتاژ کننده/تنظیم کننده دستگاه زمان بندی

مونتاژکنندگان و تنظیم کننده‌های دستگاه زمان بندی با ساعت‌های الکتریکی و سایر دستگاه‌های زمان بندی کار می کنند. این نقش به پیچیدگی بالایی نیاز دارد و معیار موفقیت این است که تنظیم کننده های دقیق این دستگاه‌ها را چگونه می‌سازند. این نقش همچنین شامل کالیبره کردن دستگاه‌های زمان‌بندی و عیب‌یابی مشکلات آن‌ها خواهد بود.

در حالی که تحصیلات عالی یک پیش نیاز قطعی برای این شغل نیست، برخی از دستگاه‌های پیشرفته زمان بندی ممکن است به سطح خاصی از تحصیلات یا دانش در اصول STEM نیاز داشته باشند. یک مسیر طبیعی برای رسیدن به این نقش با شاگردی در ساعت سازی آغاز می شود.

آشپز خصوصی

سرآشپزهای خصوصی توسط افرادی مانند افراد مشهور، افراد با ارزش خالص فوق العاده بالا، یا دولتمردان استخدام می‌شوند و صرفاً برای آنها و خانواده‌هایشان غذا درست می‌کنند. گاهی اوقات سرآشپزهای خصوصی که به تنهایی یا مسئول گروهی از سرآشپزهای جوان استخدام می‌شوند، باید به خانه و هر رویداد اجتماعی که ممکن است ترتیب داده شود، رسیدگی کنند.

سرآشپزهای خصوصی باید در آشپزی با تجربه باشند. شما به کام عالی و همچنین تجربه کار با انواع غذاها و سازگاری کافی برای کار در آشپزخانه در خانه، هتل‌ها یا در دریا در صورت نیاز با قایق تفریحی نیاز دارید. شما باید در تمام ساعات کار کنید، گاهی اوقات از نظر راهنمایی بسیار کم.

پیمانکار کار مزرعه

پیمانکاران کار مزرعه، کارگران کشاورزی را استخدام می‌کنند. همانطور که از نام آن پیداست، مزارع معمولاً آنها را برای تامین نیازهای نیروی کار قرارداد می‌بندند. به عنوان بخشی از مسئولیت‌های خود، آنها اغلب بر کار کارکنان نظارت می‌کنند، ابزار و آموزش در اختیار آنها قرار می‌دهند و آنها را به مزارع و از مزارع حمل می‌کنند. پیمانکاران همچنین نیازهای عمومی نیروی انسانی کارگران کشاورزی مانند حقوق و دستمزد و عملکرد را برآورده خواهند کرد.

تجربه کشاورزی برای ایفای نقش پیمانکار کارگر مزرعه ضروری است، بنابراین شروع به عنوان یک کارآموز کشاورزی توصیه می‌شود، همانطور که تجربه کاری در نقش‌های مختلف کارگر قراردادی در آن فعالیت می‌کند. دانش کسب و کار و منابع انسانی (یا حتی آموزش در این مناطق) نیز مفید است.

مدل ساز چوب

سازندگان مدل‌های چوبی در دو شغل برتر دنیا قرار دارند. آنها مدل‌های چوبی را طراحی و ایجاد می کنند که برای ماکت یا پلان سازه‌های بزرگ استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یک معمار ممکن است بخواهد یک مدل چوبی از ساختمانی که روی آن کار می‌کند ایجاد شود. این نقش مستلزم برنامه ریزی مدل‌ها با توجه به نقشه‌های دقیق و همچنین ساخت آنها با استفاده از اصول نجاری است.

اکثر سازندگان مدل‌های چوبی با یادگیری در محل کار، به عنوان مثال، از طریق کارآموزی یا دوره‌های نجاری، شروع به کار می‌کنند. با توجه به ماهیت دقیق این نقش، برخی از مدارک تحصیلی در ریاضیات، معماری یا مهندسی می‌تواند مفید باشد و برخی از مدل سازان پیشرفته ممکن است تحصیلات عالی در این زمینه‌ها داشته باشند.

الگوساز چوب

الگوسازی چوب بودن نادرترین شغل در جهان است. الگوسازان چوب قالب های چوبی می‌سازند که توسط فلزکاران برای ریختن فلز مذاب استفاده می‌شود. آنها از تکنیک‌های پیشرفته نجاری برای ایجاد این طرح‌ها و قالب‌های پیچیده با توجه به مشخصات دقیق استفاده می‌کنند. این نقش مستلزم درک عمیق ابعاد و دقت و همچنین خلاقیت و مهارت‌های نجاری است.

سطح مهارت مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک الگوساز چوب به این معنی است که این حرفه را نمی‌توان در دانشگاه یاد گرفت. الگوسازان چوب به عنوان کارآموز شروع می‌کنند و زیر نظر یک الگوساز متخصص آموزش می‌بینند و به تدریج مهارت‌های مورد نیاز برای ایفای نقش موثر را یاد می‌گیرند.

ایده کدام یک از این مشاغل نادر را دوست دارید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code