شروع یک حرفه جدید در ۳۰ سالگی، پس از سرمایه گذاری بسیار در مسیر قبلی، ممکن است ایده ای رادیکال به نظر برسد.

با این حال، در نظرسنجی صورت گرفته در یکی از بزرگترین سایت‌های کاریابی در میان کشورهای اروپایی نشان داد که ۴۹٪ از افراد مورد بررسی قبلاً تغییر شغلی چشمگیری داشته اند. ۶۵ درصد از کسانی که باقی مانده بودند، به این پرش فکر می‌کردند. ماندن در یک شغل از دوره کارآموزی تا بازنشستگی دیگر عادی نیست و معمولاً حتی برای کارگر مدرن ایده آل نیست. آنها شغل خود را تغییر می‌دهند تا به دنبال چالش‌های جدید باشند، مجموعه مهارت‌های جدیدی را کشف کنند و پاداش‌های مالی بیشتری دریافت کنند.

تغییر کامل حرفه شما چالش نهایی است. هر تغییر بزرگی با خطراتی همراه است و باید از آنها اجتناب کنید. ما این راهنما را برای کمک به شما در این فرآیند گردآوری کرده‌ایم، بنابراین برای همه توصیه‌های تخصصی که برای تغییر موفقیت‌آمیز شغل در ۳۰ سالگی خود نیاز دارید، به ادامه مطلب بروید.

علائمی را بشناسید که زمان تغییر شغل فرا رسیده است

تعجب آور نیست که بسیاری از افراد در ۳۰ سالگی تغییر شغل را انتخاب می‌کنند. بسیاری از ما در نوجوانی مجبور به تصمیم گیری در مورد اهداف شغلی خود هستیم، در حالی که تجربه زندگی کافی برای دانستن آنچه واقعاً می‌خواهیم یا نیاز داریم را نداریم. رویاهای دوران کودکی ما در مورد شغل عالی اغلب در طول سال‌های تحصیلی که برای دستیابی به آن لازم است عملی نمی‌شوند. حتی اگر به آن پایبند باشید، مشغله روزانه یک شغل در نهایت تمام راه‌هایی را که یک شغل برای شما اشتباه است، آشکار می‌کند.

تاثیر منفی بر سلامتی یکی از برجسته ترین نشانه‌هایی است که نشان می‌دهد باید مسیر شغلی خود را تغییر دهید ، اما این تنها شاخص نیست. غیرمعمول نیست که مردم در دهه سوم زندگی خود از زندگی خود استفاده کنند. شما دهه ۲۰ خود را صرف تلاش برای یافتن چیزهایی می‌کنید که فکر می‌کردید در حرفه‌تان می‌خواهید، اما زمانی که در نهایت در آن حرفه قرار گرفتید، ممکن است معلوم شود که آن چیزی نیست که فکر می‌کردید.

نگرش خود را در حین انجام وظایف روزانه خود ارزیابی کنید. آیا احساس می‌کنید که وقت و استعداد خود را تلف می‌کنید؟ آیا از تأثیری که فکر می‌کردید این حرفه در جامعه شما خواهد داشت ناامید هستید؟

نوع تغییری را که می‌خواهید ایجاد کنید مشخص کنید

سرخوردگی و مشکلات تصمیم گیری جوانی تنها دلایلی نیستند که ممکن است بخواهید در دهه ۳۰ زندگی خود شغل خود را تغییر دهید. بسیاری از والدین تازه وارد تصمیم می گیرند با اضافه کاری کمتر، مسافرت کمتر، مزایای بهتر یا همه موارد، شغل خود را تغییر دهند. در بالا. سایر کارگران در ۳۰ سالگی ممکن است متوجه شوند که تکنولوژی در حال تغییر و همچنین تغییرات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باعث شده است که شغل آنها یا حتی کل صنعت آنها راکد یا منسوخ شود. همچنین ممکن است خود را در یک شرکت کاملاً سالم بیابید که متأسفانه جایی برای پیشرفت شما ندارد. برخی از کارگران ممکن است تصمیم بگیرند به شغلی تغییر کنند که بیشتر با اعتقادات شخصی آنها مطابقت دارد، مانند فناوری سبز یا خدمات حقوقی غیرانتفاعی.

تنوع در انگیزه‌ها به این معنی است که راه حل‌‎های متنوعی نیز متناسب با شرایط شما وجود دارد. تغییر شغل به این معنی نیست که باید تمام کارهایی را که تا به حال انجام می دادید کنار بگذارید. زمانی را برای تأمل در مورد آنچه در شغل فعلی شما کارآمد است و چه چیزی نیست، اختصاص دهید. یک معلم ریاضی دبیرستان ممکن است متوجه شود که هنوز عاشق تدریس است اما دوست دارد این کار را در سطح دانشگاه انجام دهد.

اگر از همه چیز در مورد مسیر شغلی فعلی خود متنفر هستید، باید برای یافتن شغل مناسب خود بیشتر به جستجوی روح بپردازید . اگر نگران شروع از صفر هستید، به یاد داشته باشید که این بهترین سن برای ایجاد تغییر است. در مقایسه با ۲۰ سالگی خود، پاسخ‌های بهتری به سوالاتی در مورد نیازهای مالی، جاه طلبی ها و سایر انگیزه‌های خود خواهید داشت. در مقایسه با افرادی که خیلی دیرتر در زندگی خود تغییر شغل می‌دهند، شما هنوز زمان دارید تا قبل از مواجهه با سن گستردگی در استخدام، آموزش یا آموزش اضافی را تکمیل کنید. هرگز قدرت انرژی جوانی را دست کم نگیرید. هر چه بیشتر منتظر بمانید، احتمالاً برای شما دشوارتر خواهد بود که وارد یک حرفه جدید شوید.

امور مالی خود را مرتب کنید

پس از یک دهه یا بیشتر در یک شغل، کارگران ۳۰ ساله معمولاً به وضعیت مالی با ثبات تری دست یافته‌اند، به ویژه در یک خانواده با درآمد دوگانه. با این حال، بسیاری از هزاره‌ها مجبور شده‌اند در مقطعی حیاتی در حرفه‌شان با رکود اقتصادی دست و پنجه نرم کنند، و ترکیب وام‌های دانشجویی، افزایش هزینه‌های مسکن و مراقبت از کودکان و سایر عوامل ممکن است به این معنی باشد که ریسک‌های مالی کمی دشوارتر است.

راه اندازی یک حرفه کاملا جدید می‌تواند بر امور مالی شما تأثیر منفی بگذارد، به خصوص اگر در صنعت فعلی خود به سطح سودآوری پیشرفت کرده باشید. با ایجاد یک شبکه ایمنی مالی قبل از تغییر، از استرس غیرضروری اجتناب کنید. هزینه‌های تغییر شغل را از قبل محاسبه کنید، از جمله آموزش، آموزش، کاهش حقوق اولیه و از دست دادن موقت مزایای کارکنان. اگر برای شغل دوم خود یک کسب و کار راه اندازی می‌کنید، این امر حتی ضروری تر است.

تحقیقات خود را انجام دهید

ممکن است در آن زمان متوجه آن نشده باشید، اما یکی از مزایای شروع یک حرفه در نوجوانی یا اوایل دهه ۲۰، سطح توقع مافوق شماست. چه با یک کارآموزی شروع کرده باشید، چه کار پاره وقت یا یک کنسرت در سطح ابتدایی، این قابل درک بود که شما تازه شروع کرده‌اید و در طول زمان بیشتر یاد خواهید گرفت و پیشرفت خواهید کرد. وقتی شغل جدیدی را در دهه ۳۰ زندگی خود شروع می‌کنید، سال‌های متمادی در نیروی کار به این معنی است که از شما انتظار می‌رود که به سرعت وارد عرصه شوید.

شما نمی‌خواهید بدون آمادگی وارد یک مصاحبه شغلی شوید، به نظر می‌رسد که این مسیر شغلی جدید را از روی هوس انتخاب کرده‌اید. فقدان تجربه شغلی شما در این نقش دقیق می تواند واسطه شود اگر در انجام هر چیز دیگری که برای این کار لازم است سریع باشید. اکثر کسب و کارها دارای وب سایت‌های گسترده و حضور در رسانه‌های اجتماعی هستند که جمع آوری اطلاعات و غوطه ور شدن در فرهنگ فعلی را آسان می‌کند.

شبکه خود را گسترش دهید

ایجاد ارتباط با افرادی در زمینه‌ای که امیدوارید دنبالش کنید بهترین راه برای یادگیری است. با کسانی که از قبل در شبکه شما هستند تماس بگیرید. آنها ممکن است یک دوست یا همکار داشته باشند که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید. هر زمان که می‌توانید ارتباطات حرفه‌ای جدیدی ایجاد کنید. صحبت با افرادی که قبلاً کار مورد نظر شما را انجام می‌دهند بسیار ارزشمند است. آنها می توانند به شما در مورد چگونگی شروع، مشکلاتی که باید اجتناب کنید و اینکه آیا واقعاً این مسیر شغلی است که می خواهید به شما توصیه کنند.

رسانه‌های اجتماعی شبکه‌سازی با افراد در یک زمینه خاص را آسان‌تر کرده‌اند، اما رویدادهای شبکه‌ای حضوری و ویدئو کنفرانس را نیز در نظر بگیرید. مردم اغلب با افراد در گروه سنی خود کلیک می‌کنند، و سن ۳۰ سالگی به شما این مزیت را می دهد که دو نسل بسیار متفاوت را به هم متصل کنید.

مهارت‌های قابل انتقال خود را ارزیابی کنید

گام بعدی در تغییر شغل ارزیابی پیشینه و تجربه شما برای ارتباط با شغلی است که می‌‍خواهید. هر کار مشابهی که انجام داده‌اید را مشخص کنید و چه مهارت‌هایی به راحتی به نقش جدید منتقل می‌شود.

افراد در مشاغل بسیار متفاوت اغلب کارهای مشابه زیادی انجام می‌دهند، مانند نوشتن گزارش، جمع‌آوری بودجه، جمع‌آوری موجودی، نظارت بر کارکنان، کار با مشتریان و ورود داده‌ها. ممکن است از اینکه متوجه شوید چه جنبه‌هایی از نقش جدید را دارید شگفت زده خواهید شد.

این یکی دیگر از مزایای تغییر شغل در ۳۰ سالگی است. وقتی ۲۵ سال در مدیریت میانی هستید، متقاعد کردن یک استخدام‌کننده که شغلی را که در ۲۰ سالگی در بخش خرده‌فروشی یا خدمات مشتری داشتید را به یاد می‌آورد، دشوار است. دوره های کارآموزی، مشاغل تابستانی، کنسرت های پاره وقت و کارهای دیگری که می توانند مهارت های شما را به طور قانونی برای کارفرمایان آینده تکمیل کنند.

ارزش مجموعه مهارت‌های مختلف خود را بدانید

اگر به شغل مرتبطی تغییر می‌دهید، مانند اینکه استاد اقتصاد مشاور اقتصادی دولت می‌شود، احتمالاً می‌توانید تجربه یک دهه خود را در یک موقعیت متوسط ​​به کار ببرید. مشکل این است که شما با افرادی هم سن و سال خود با یک دهه تجربه در آن موقعیت دقیقا رقابت خواهید کرد. خبر خوب این است که شغل قبلی شما می‌تواند شغل جدید را به روشی که سایر نامزدها حتی در نظر نگرفته بودند، آگاه کند.

برای مشاغلی که نیاز به شروع در یک موقعیت ابتدایی دارند، با نامزدهای جوان‌تر با مدارک جدید، ایده‌های جدید و انتظارات حقوق پایین‌تر رقابت خواهید کرد. خبر خوب این است که شما یک سابقه اثبات شده در تبدیل ایده های جوانی به سیاست‌ها، برنامه‌ها یا محصولات موفق دارید.

مهم نیست در چه موقعیتی قرار می‌گیرید، به یاد داشته باشید که هدف از جستجوی کار، متمایز شدن از دیگران است. از شغل قبلی خود در نامه پوششی، برنامه کاربردی و رزومه مبتنی بر مهارت به نفع خود استفاده کنید .

برای خود یک ضرب الاجل تعیین کنید

زمانی که برای اولین بار شغلی را در مدرسه انتخاب کردید، ضرب الاجل‌های دقیقی برای آزمون، درخواست، کمک مالی و موارد دیگر وجود داشت تا شما را در مسیر درست نگه دارد. در حالی که ۳۰ سالگی به این معنی است که شما هنوز هم برای دنبال کردن انواع مشاغل جدید فرصت دارید، همچنین به این معنی است که احتمالاً مسئولیت های مهم تری مانند وام مسکن جدید یا یک خانواده جوان برای حمایت دارید. شما نمی خواهید یک دهه دیگر را با یک پیگیری بی هدف و بالقوه پرهزینه از دست بدهید. برای خود ضرب الاجلی تعیین کنید تا در حرفه جدید خود به سطحی از موفقیت دست یابید. وضعیت مالی شما یک راهنمای آشکار است.

برای مسیرهای شغلی مختلف باز باشید

ممکن است از پیدا کردن اشتیاق خود در حالی که در تلاش برای انجام کار دیگری هستید شگفت زده شوید. هر کس باید «باز و خلاق» باشد که چگونه در شغل انتخابی خود خوشحال باشد.

انعطاف پذیر باشید

تغییر شغل می‌تواند یک تجربه هیجان‌انگیز و رضایت‌بخش باشد -اما برای یک صعود سربالایی آماده باشید. یادگیری نحوه جذب مدیران و ورود به حرفه جدید ممکن است زمان ببرد. روزگار سختی است و به احتمال زیاد ردهای زیادی دریافت خواهید کرد یا اصلاً هیچ پاسخی دریافت نمی‌کنید. به یاد داشته باشید که فرصت شما خواهد آمد، اما باید برای آن بجنگید.

این زمینه دیگری است که سن شما به شما کمک می کند. شما از انتظارات ساده لوحانه و اغلب غیرواقع بینانه کارگران در دهه ۲۰ سالگی تکامل یافته اید. کارگران ۴۰ ساله و بالاتر معمولاً در مسیر خود قرار دارند و ممکن است با مهارت‌های سازگاری مورد نیاز برای تغییر شغل دست و پنجه نرم کنند. در ۳۰ سالگی، بدون اینکه بیش از حد خسته یا تحت فشار عادات ریشه‌ای قرار بگیرید، تجربه زندگی را دارید. این ترکیب به شما کمک می‌کند تا در برابر چالش‌های پیش رو انعطاف پذیر باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code