اگر ماشین شما بوی تخم مرغ گندیده می‌دهد، لطفا نفس خود را حبس نکنید تا بوی آن به خودی خود از بین برود. این نشانه‌ای از مشکلات مکانیکی جدی است و شما نباید آن را نادیده بگیرید.

آیا نمی‌دانید چه چیزی ممکن است باعث بوی سولفوریک یا تخم مرغ فاسد در ماشین شما شود؟ بیایید ۸ دلیل احتمالی که ماشین شما بوی تخم مرغ فاسد می‌دهد، را در این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌های همشهری شناسایی کنیم تا از شر بوی تخم مرغ فاسد خلاص شوید. برخی از بوها – مانند عطر ناخوشایند تخم مرغ فاسد – می‌تواند نشان دهنده مشکل در وسیله نقلیه شما باشد. چه خودرو جدید داشته باشید چه قدیمی، ممکن است اتفاق بیفتد. بنابراین بسیار مهم است که مراقب باشید و چشم (یا بینی) را برای این مسائل باز نگه دارید:

باتری ماشین شما ممکن است بد باشد

باتری ماشین شما حاوی اسید سولفوریک است. معمولا اسید سولفوریک در بدنه باتری می‌ماند و مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما اگر باتری خودرو شما آسیب ببیند، اسید سولفوریک می‌تواند به بیرون نشت کند و باعث بوی تخم مرغ فاسد شود. اگر اسید باتری از جعبه ترک خورده نشت کرده است، با مکانیک خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید با آن برخورد کنند.از روشن کردن سریع باتری معیوب خودداری کنید، زیرا ممکن است خطر انفجار را ایجاد کند.

شما یک مبدل کاتالیزوری معیوب دارید

مبدل کاتالیزوری شما دود آلاینده‌های مضر خودروی شما را قبل از اینکه وارد جو شوند به طور شیمیایی پاک می‌کند. هنگامی که سولفید هیدروژن از طریق مبدل کاتالیزوری جریان می‌ یابد، پلاتین موجود در مبدل این گاز سمی – سولفید هیدروژن – را به دی اکسید گوگرد بی بو (SO2)  تبدیل می کند. مبدل کاتالیزوری معیوب ممکن است دی اکسید گوگرد تولید نکند و باعث شود ماشین شما بوی تخم مرغ فاسد بدهد.  جدا از بوی بد خودرو، خرابی مبدل کاتالیزوری می‌تواند باعث مسافت پیموده شده ضعیف بنزین، مشکلاتی در راه اندازی خودرو و شتاب گیری خودرو و روشن شدن چراغ چک موتور شما شود. در این مورد، مکانیک شما باید مبدل کاتالیزوری خراب شما را جایگزین کند زیرا آلاینده‌های اضافی در مبدل کاتالیزوری خراب شما ممکن است باعث ایجاد دماهای بالا شود که می‌تواند باعث آتش سوزی خودرو شود.

سنسور فشار سوخت شما معیوب است

سنسور فشار سوخت شما جریان سوخت را در موتور شما تنظیم می‌کند. هنگامی که سنسور فشار سوخت شما از کار بیفتد، خودروی شما می‌تواند با مخلوط سوختی بسیار غنی کار کند. روغن بیش از حد در مخلوط سوخت شما می‌تواند باعث گرفتگی مبدل کاتالیزوری شود.  با یک رگولاتور معیوب فشار سوخت، رانندگی ضعیف و مصرف سوخت بد را تجربه خواهید کرد و چراغ Check Engine روشن می‌شود.

فیلتر سوخت شما فرسوده شده است

یک فیلتر سوخت فرسوده می‌تواند باعث ایجاد وضعیت سوخت بیش از حد شود. سپس مخلوط سوخت بسیار غنی اجازه می‌دهد تا هجوم گوگرد به مبدل کاتالیزوری حرکت کند و آن را بسوزاند. خرابی فیلتر همان مشکل خرابی سنسور فشار را ایجاد می‌کند. شما باید فورا فیلتر سوخت فرسوده یا سیستم پاشش سوخت معیوب را تعمیر کنید. اگر نادیده گرفته شود، ممکن است باعث آسیب شود و مبدل کاتالیزوری شما را خراب کند.

گیربکس دستی بد با سیال گیربکس نشتی یا قدیمی

در خودروهای قدیمی‌تر، گیربکس های دستی از روان کننده‌های مبتنی بر گوگرد استفاده می‌کنند. اگر روان کننده‌ها چکه کنند، عطر تخم مرغ فاسد تولید می‌کنند. این بو همچنین می‌تواند ناشی از نشت مایع گیربکس قدیمی شما و تماس آن با موتور داغ باشد. نشتی مایعات گیربکس همچنین می‌تواند به معنی دنده‌های آسیب دیده باشد که می‌تواند یک کار تعمیر بسیار پرهزینه باشد. اگر مایع گیربکس زیر ماشین شما چکه می‌کند، باید با مکانیک خود تماس بگیرید تا بتوانند نشتی را پیدا کرده و آن را برطرف کنند.

سیستم اگزوز شما ممکن است آسیب ببیند

سنسور اکسیژن شما میزان اکسیژن موجود در سیستم اگزوز شما را کنترل می کند. یک سنسور اکسیژن بد می‌تواند باعث شود کامپیوتر موتور شما سوخت زیادی را به محفظه احتراق شما هدایت کند. سوخت بیش از حد غنی در نهایت منجر به مسدود شدن مبدل کاتالیزوری می شود – که منجر به بوی گوگرد می‌شود. همچنین، اگر سیستم اگزوز شما آسیب ببیند یا زنگ زده باشد، می‌تواند باعث نشت اگزوز و خروج دود اگزوز تصفیه نشده شود. علاوه بر ایجاد بوی ناخوشایند خودرو، این احتمال نیز وجود دارد که مونوکسید کربن کشنده از دود اگزوز شما به داخل خودرو نفوذ کند. اگر صدای اگزوز شما به طور قابل توجهی بلندتر از حد معمول است، پنجره‌های خود را باز کنید تا از تمرکز گاز مضر جلوگیری کنید و بلافاصله با مکانیک خود تماس بگیرید!

ممکن است بقایای غذای فراموش شده را ذخیره کنید

برای از بین بردن مستقیم ترین و واضح ترین علت مشکل مفید خواهد بود: تخم مرغ فاسد یا هر غذای باقی مانده. اگر اجازه غذا خوردن در ماشین خود را بدهید، ممکن است برخی مواد غذایی فراموش شده وجود داشته باشد. اگرچه این نشان دهنده مشکل ماشین نیست، بوی نامطبوع می‌تواند بسیار زیاد باشد.  در این صورت، تخم مرغ یا سایر مواد غذایی را بردارید و دور بیندازید. سپس بوی بد باید از بین برود.

ممکن است یک حیوان مرده کوچک وجود داشته باشد

اگر ماشین شما در فضای باز پارک شده است، جوندگان کوچک (موش، موش، و سنجاب) ممکن است از ماشین شما به عنوان مکانی امن برای زندگی استفاده کنند، به خصوص اگر به طور منظم با ماشین خود رانندگی نمی‌کنید. این جوندگان می‌توانند از زیر خودرو به قسمت زیر کاپوت وسیله نقلیه شما بروند و در داخل سیستم گردش هوا لانه کنند. هنگامی که آنها زیر کاپوت شما قرار می‌گیرند، سیم کشی برق ماشین شما در معرض خطر جویدن قرار می‌گیرد. اگر فردی به دلایل طبیعی بمیرد یا در یک فن تهویه مکیده شود، بدنش تجزیه می‌شود و ترکیبات گوگردی تولید می‌کند که بوی تخم مرغ فاسد می‌دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code