تمام وسایل الکترونیکی از سخت افزارهای پیچیده ای تشکیل شده اند و کوچکترین اتفاق ممکن است باعث نابودی آنها شود. در این مطلب از مجله اینترنتی راهنمای همشهری با ۷ اشتباه پیش پا افتاده شما را آشنا خواهیم کرد تا عمر وسایل الکترونیکی شما از جمله موبایل و لپ تاپ افزایش پیدا کنید.
۱- شارژ گوشی از شب تا صبح
به هیچ عنوان از شب تا صبح موبایلتان را روی شارژ نگه ندارید؛ چرا که باتری های لیتیوم-یونی گوشی، با گذر زمان گنجایششان را از دست خواهند داد و به شارژ وابسته خواهد شد. همچنین زمانی که گوشی با مدت زمان بیشتری در شارژ بماند ممکن است موجب داغی سطح آن و افزایش برق مصرفی نیز شود.
۲- صرف غذا پشت لپ تاپ یا کامپیوتر
یکی از عادت های بسیار بدی که منجر به آسیب رساندن به وسایل الکترونیکی از جمله لپ تاپ و یا کامپیوتر می شود، غذا خوردن پشت این دسته از وسایل است. این کار نه تنها موجب آسیب رساندن به بدن می شود و سلامت را به خطر می اندازد بلکه ممکن است تکه های غذا وارد لا به لای کیبورد شود که تمیز کردن آن بسیار مشکل است. حتی در صورتی که غذا پرچرب هم باشد ممکن است به سخت افزار لپ تاپ آسیب وارد شود.
۳- جا گذاشتن وسایل الکترونیکی در خودرو
همان طور که می دانید دمای داخل خودرو با دمای اتاق اختلاف دارد. در فصل تابستان دمای داخل خودرو بسیار بالاست و در فصل زمستان نیز به شدت سرد است. بنابراین پیشنهاد می شود به هیچ عنوان وسایل الکترونیکی خود را در داخل خودرو جا نگذارید چرا که به شدت به وسایل الکترونیکی آسیب وارد شده و عمر باطری آنها را کاهش می دهد.
۴ استفاده مستقیم از مواد ضدعفونی کننده
یکی از عوامل اصلی آسیب رسیدن به وسایل الکترونیکی تمیز کردن آنها به وسیله مواد ضدعفونی کننده بصورتن مستقیم است. این کار نه تنها موجب بد کار کردن بخش هایی از دستگاه خواهد شد بلکه ممکن است دستگاه به مرور زمان از کار بی افتد. در دوران کرونا که ضدعفونی کردن دستگاه ها الکترونیکی به خصوص موبایل یکی از الزامات محسوب می شود بهتر است مستقیما مواد ضدعفونی کننده را به وسیله مورد نظر نزنید. شما می توانید یک تکه پارچه میکروفیبر ساده را به الکل ۷۰ درصد کمی آغشته کنید و دستگاه را ضدعفونی کنید.
۵ استفاده از موبایل در داخل دستشویی یا حمام
یکی از عادت های بسیار بدی که قطعا به موبایل آسیب جدی وارد خواهد کرد، استفاده از این وسیله در داخل دستشویی و یا حمام است. این احتمال وجود دارد که به دلیل خیس بودن دست گوشی از دست تان رها شده و یا در حمام بر اثر رطوبت، به موبایل آسیب وارد شود.
۶- گره خوردن سیم
گره خوردن سیم های وسایل الکترونیکی نه تنها ممکن است به مرور زمان موجب قطع شدن سیم شود بلکه احتمال آتش سوزی را افزایش می دهد. سعی کنید سیم های شارژ وسایل الکترونیکی را مرتب نگه دارید و یا از محافظ های مرغوب استفاده کنید.
۷ عدم استفاده از قاب موبایل
یکی از عوامل اصلی در افزایش عمر گوشی استفاده از قاب مناسب و مرغوب است. با این کار با صرف هزینه پایین تر می توانید مدت زمان استفاده از گوشی خود را افزایش دهید. چرا که این کار احتمال شکستگی و آسیبهای ناشی از خیس شد را به شدت کاهش می دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code