اپن استانداردهای خاصی برای خودروهای کوچک دارد و همه وسایل نقلیه در این کلاس باید ۳٫۴ متر طول داشته باشند و صاحبان آن‌ها از مزایای مالیاتی و بیمه‌ای بهره‌مند می‌شوند. یکی از نمونه‌های این خودروها در بازار ژاپن، سوزوکی جیمنی است.
تقریبا یک ماه پس از رونمایی نیسان از کراس‌اور جدید مگنایت، رنو کراس‌اور خود را برای بازار دومین کشور پرجمعیت جهان معرفی کرد. این کراس‌اور که کیگر نامیده می‌شود، رسماً به‌عنوان یک مدل نمایشگاهی معرفی شده؛ اما مدل جاده‌ای آن تقریبا با مدل نمایشگاهی یکسان است.
طراحی مدل نمایشگاهی کیگر حدود ۸۰ درصد با مدل نهایی مشترک است و گفته می‌شود پیکربندی تقسیم‌شده چراغ‌های جلو و عقب احتمالاً در مدل تولیدی حفظ خواهد شد. امیدواریم این تغییرات برای دستگیره‌های در خودرو هم رعایت شود تا مدل نهایی ظاهر سنتی‌تر و معمول‌تری داشته باشد. البته با نگاهی به باربند عجیب این خودرو، بعید می‌دانیم چنین چیزی در مدل تولیدی مورد استفاده قرار بگیرد.
انتظار می‌رود کابین تا حد زیادی با مدل رنو ترایبر مشترک باشد. در این خودرو از پلتفرم CMF-A+ مشترک با نیسان مگنایت استفاده می‌شود که فاصله کف آن تا سطح زمین ۲۱۰ میلی‌متر است تا متناسب با جاده‌های ناهموار هند باشد.
زیر کاپوت کیگر از پیشرانه تنفس طبیعی یک لیتری یا پیشرانه توربوشارژ یک لیتری استفاده خواهد شد. بسته به نوع پیشرانه، کیگر با جعبه‌دنده دستی یا خودکار عرضه خواهد شد. قدرت پیشرانه به احتمال زیاد در مدل دنده دستی حدود ۷۲ اسب ‌بخار است و مدل توربوشارژ احتمالاً از پیشرانه با قدرت ۹۵ اسب ‌بخار بهره می‌برد. علاوه بر مدل مجهز به جعبه‌دنده دستی، از جعبه‌دنده CVT به‌عنوان آپشن برای پیشرانه توربوشارژ استفاده می‌شود.
رنو کیگر فقط برای بازار هند نخواهد بود و پیش‌بینی می‌شود که در بازار سایر کشورهای در حال‌توسعه هم به بازار عرضه شود.
کیگر از سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد. یکی دیگر از مدل‌هایی که به کیگر نزدیکی و شباهت زیادی دارد، رنو ترایبر است. رنو در سال ۲۰۰۵ وارد بازار هند شد و اکنون در این کشور نسخه‌ای از داچیا داستر را هم برای مشتریان عرضه می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code