امارات مقررات ورود به این کشور را برای آن دسته از شهروندان ایرانی که امکان سفر به این کشور را دارند، بروزرسانی کرده است.

امارات اواخر آبان ۱۳۹۹ صدور ویزای توریستی را برای شهروندان ۱۳ کشور مسلمان از جمله ایران متوقف کرد. پس از آن، رفت و آمد گردشگران رژیم اسرائیل به این کشور آغاز شد. هرچند امارات ۲۹ دی اعلام کرد که توافقِ لغو ویزا برای گردشگران اسرائیلی را به دلیل کرونا تا ماه ژوئیه آتی به حالت تعلیق درمی آورد.

سیدمحمد حسینی، رئیس دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در امارات عربی متحده توئیت کرد که در پیگیری از مقام مسئول وزارت خارجه امارات گفته شد که توقف صدور ویزا برای ۱۳ کشور اعلام شده، «موقتی» و تا «اطلاع ثانوی» است.

او حدود یک هفته پیش، در توئیت دیگری خبر داد که «خوشبختانه روادید امارات برای تجار و بازرگانان و کسانی که می خواهند خانواده هایشان را بیاورند صادر خواهد شد.» بعد در تکمیل این پیام اعلام کرد که «در جریان جزئیات بیشتری نیست و از متقضیان ویزای امارات درخواست کرد چند روز را صبر کنند تا مقامات ذی ربط دستورالعمل ها را به آژانس های مسافرتی و دفاتر هواپیایی ابلاغ کنند». این پیام ها حاکی از این است که فعلا صدور ویزای توریستی برای شهروندان ایرانی متوقف است. برخی دانشجویان که از سفارتخانه بعضی کشورها در امارات برای ویزای تحصیلی نوبت مصاحبه گرفته اند، می گویند با وجود اعلام چنین خبری، اما همچنان موفق نشده اند ویزای توریستی این کشور را بگیرند.

سفر به امارات همانند سایر کشورها به گواهی منفی تست کرونا مشروط شده است. شرکت های هواپیمایی امارات نیز به تازگی از کاهش زمان تست PCR از ۹۶ ساعت به ۷۲ ساعت قبل از پرواز خبر داده اند. این قانون از ۱۲ بهمن به اجرا گذاشته شده که شامل پروازهای ترانزیتی هم می شود. این آزمایش باید در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شود و گواهی جواب منفی تست کرونا به زبان انگلیسی همراه مسافر باشد.

مسافران امارات توصیه شده پیش از سفر برنامه Covid-19 DXB Smart App در تلفن همراه هوشمند خود نصب کنند. همراه داشتن بیمه مسافرتی و بلیت رفت و برگشت برای مسافرانی که ویزای توریستی دارند نیز الزامی است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code