بر اساس شرایط ثبت نام ودیعه مسکن، کلیه مردان مجرد و همچنین دختران مجرد زیر ۳۵ سال امکان بهره مندی از این وام را نخواهند داشت.

دور جدید ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن از ۱۲ خرداد آغاز شده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. بر اساس اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی اولویت پرداخت این وام با افرادی است که طی دو سال گذشته از تسهیلات فوق بهره مند نشده باشند.

سقف تسهیلات وام ودیعه مسکن

سقف این وام برای متقاضیان تهرانی، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همچنین نرخ سود وام ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت پنج ساله می‌باشد. وام گیرنده‌ها می‌بایست ماهانه ۲ میلیون ‌و‌۵۰۰ هزار تومان قسط پرداخت کنند.

شرایط متقاضیان برای دریافت وام ودیعه مسکن

کمک ودیعه مسکن فقط به ۳ گروه از مستاجران اختصاص پیدا می‌کند. گروه اول سرپرست خانوار یا افراد متاهل، گروه دوم زنان خودسرپرست که از همسر خود جدا شده‌اند و گروه سوم دختران مجرد بالای ۳۵ سال که به تنهایی زندگی می‌کنند. بنابراین کلیه مردان مجرد و همچنین دختران مجرد زیر ۳۵ سال نمی‌توانند برای دریافت این وام ثبت نام کنند. از آن دسته از افرادی که در لیست ۳ گروه اعلام شده قرار دارند باید دارای شرایط زیر باشند تا امکان بهره مندی از وام ودیعه مسکن برای آنها میسر شود.

  • متقاضیان وام نباید خانه داشته باشد و فرم ج خانواده باید سبز باشد.
  • متقاضیان باید اجاره نامه دارای کد رهگیری داشته باشد.
  • تاریخ اجاره نامه ارائه شده باید حداکثر تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.
  • مردانی که در گذشته سرپرست خانوار بوده اما در حال حاضر به دلیل فوت همسر یا طلاق مجرد می‌باشند، مشمول وام ودیعه مسکن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code