مراحل گزینش آموزش و پرورش در ۱۴۰۰

نویسنده: گروه نویسندگان

شهریور ۱۰, ۱۴۰۰ زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

علاقمندان به اشتغال در وزارت آموزش و پرورش و سازمان های زیر مجموعه علاوه بر کسب حد نصاب نمره در آزمون کتبی می بایست در مراحل مصاحبه و گزینش نیز با موفقیت عبور کنند. این دسته از افراد پیش از شرکت در آزمون باید نسبت به شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی وزارتخانه اطلاع پیدا کرده و با آگاهی مراحل استخدام را طی کنند. ممکن است برخی داوطلبان استخدام در وزارت آموزش و پرورش در آزمون کتبی نمره قبولی را کسب کنند اما به دلیل عدم رعایت شرایط عمومی و خصوصی اعلام شده در اطلاعیه های استخدامی، از اشتغال آنها ممانعت به عمل آید. در این بین علاقمندان استخدام به وزارت آموزش و پرورش حتی در صورت قبولی در آزمون و رعایت تمام شرایط و ضوابط، ممکن است در خصوص مراحل گزینش آموزش و پرورش با چالش هایی روبه رو شوند. به همین خاطر برای اینکه شما با خیال آسوده مراحل استخدام وزارت آموزش و پرورش را طی کنید و نسبت به گزینش این وزارتخانه اطلاعات جامعه ای بدست آورید، این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌های همشهری را تا پایان دنبال کنید.

چه کسانی باید گزینش شوند؟

یکی از شرایط اصلی جهت استخدام در وزارت آموزش و پرورش علاوه بر قبولی در آزمون کتبی، موفقیت در مرحله گزینش است. بر اساس قوانین این وزارتخانه کلیه معلمان و کارکنان آموزش و پرورش، مدارس غیر انتفاعی، سازمان‌ها و شرکتهای تابعه اعم از داوطلبان مراکز تربیت معلم، تعهد دبیری، متعهدین خدمت و استخدام و اشتغال، بورسیه های داخل و خارج، اعزام مأمورین ثابت، مأمورین و منتقلین سایر دستگاه‌ها برای مشاغل آموزشی و غیر آموزشی باید در مرحله گزینش حضور پیدا کنند. در صورتی که این دسته از افراد، این مرحله از استخدام را با موفقیت پشت سر بگذارند، اجازه اشتغال را دریافت خواهند کرد. در غیر این صورت امکان فعالیت در این وزارتخانه و سازمان های تابع را نخواهند داشت.
مراحل گزینش آموزش و پرورش در 1400

از چه طریقی می توان معلم شد؟

بر اساس اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش، علاقمندان به شغل معلمی می توانند از طریق یکی از روش های اعلام شده در این ارگان استخدام شوند. روش های جذب معلم در دستگاه تعلیم و تربیت شامل موارد زیر است:

تربیت معلم

تربیت معلم یکی از روش های اصلی برای استخدام معلمان در مراکز آموزشی و مدارس به شمار می آید. در این روش بر اساس ماده ۱ قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش و به استناد بند «ب» ماده ۶۳ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، علاقمندان به شغل معلمی، پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های تربیت معلم (دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) طی دوره های ۴ ساله، می توانند بر اساس ظرفیت ها، به عنوان معلم وارد مدارس شوند. در این روش علاقمندان پیش از تحصیل در دانشگاه های تربیت معلم در مراحل گزینش حضور پیدا می کنند و در صورت احراز صلاحیت های عمومی و اختصاصی امکان تحصیل آنها فراهم می شود.

آزمون استخدامی

یکی دیگر از مسیرهای استخدام در وزارت آموزش و پرورش به عنوان معلم، روش آزمون استخدامی است. با توجه به کمبود معلم در بسیاری از مدارس شهرهای مختلف کشور، آموزش و پرورش به منظور جبران کمبودها، از طریق آزمون، اقدام به جذب معلم می نماید. بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، تأمین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان ‌توسعه آن از طریق «دانشگاه» وجود ندارد، مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و ‌پرورش از میان دانش آموختگان سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی ‌کشور و حوزه های علمیه، مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی در «دانشگاه» ‌بلامانع می‌باشد.

مجلس شورای اسلامی

استخدام معلم از طریق مجلس سومین روش برای علاقمندان به شغل معلمی است. با توجه به اینکه کمبودهای معلمی به هیچ عنوان از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی برطرف نشده است، استفاده از معلمان حق التحصیلی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت. با توجه به مشکلات مربوط به حق به کارگیری معلمان حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش، این وزارتخانه این مدل جذب را قطع کرد. ارسال نامه های شکایت آمیز به مجلس در خصوص عدم بکار گیری این دسته از افراد در آموزش و پرورش باعث شد تا قانونی تصویب شود تا این گروه از کسانی که سال‌ها با آموزش و پرورش همکاری داشتند بتوانند جذب این وزارتخانه شوند. سال گذشته بر اساس مصوبه مجلس، ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر جذب آموزش و پرورش می‌شوند که از گروه معلمان حق‌التدریس، آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی، مربیان پیش دبستانی و معلمان خرید خدمت هستند.

نحوه گزینش آموزش و پرورش

علاقمندان جهت استخدام در وزارت آموزش و پرورش به عنوان معلم در هر سه روش مورد نظر که در بالا به آن اشاره شد، باید گزینش شوند. نحوه گزینش هر یک از ۳ روش را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

نحوه گزینش آموزش و پرورش متقاضیان تربیت معلم

بر اساس آمار بیش از نیمی از معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش استخدام می شوند. متقاضیان استخدام با روش تربیت معلم ابتدا باید در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در آزمون و مصاحبه و گزینش می توانند در یکی از دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم تحصیل کنند. مصاحبه و گزینش علاقمندان به شغل معلمی به روش تربیت بدنی به صورت همزمان صورت می گیرد. بدین صورت که مصاحبه کنندگان در همان جلسه، مصاحبه تخصصی و سوالات گزینش را از فرد می پرسند. پس از آن از داوطلبان تحقیقات محلی صورت می گیرد که اگر مورد تایید قرار بگیرد، نتایج نهایی اعلام و لیست افراد پذیرفته شده انتشار می شود.

نحوه گزینش آموزش و پرورش متقاضیان آزمون استخدامی

مراحل گزینش استخدام معلم به روش آزمون استخدامی بصورت زیر است:
اولین مرحله جهت استخدام در این وزارتخانه شرکت در آزمون استخدامی است که زمان آن به صورت فراخوان از طریق سایت های آموزش و پرورش و سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می شود. این آزمون بر اساس منابع اختصاصی و عمومی به صورت تستی بوده و به شیوه رقابتی برگزار می شود.
داوطلبانی که در مرحله اول حد نصاب نمره را بدست آورند، به صورت دو یا سه برابر ظرفیت اعلامی به مصاحبه حضوری دعوت می شوند. در این مصاحبه هدف محک زدن سطح دانش مصاحبه شونده است و بیشتر به سوالات تخصصی مربوط به رشته پرداخته می شود.
پس از طی چند از مصاحبه اولیه و علمی، نوبت به مصاحبه عقیدتی سیاسی است. در این مرحله از گزینش غالبا سوالاتی در حوزه احکام، مسائل سیاسی و دینی پرسیده می شود. پس از آن مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش استان مربوطه، پرونده ها را تکمیل نموده و به وزارت آموزش و پرورش ارجاع می دهد. این وزارتخانه بررسی های لازم را انجام داده و برای سازمان سنجش ارسال می کند.
مرحله نهایی گزینش استخدام آموزش و پرورش در روش آزمون استخدامی به تحقیقات محلی اختصاص پیدا می کند. لازم به ذکر است اکثر افراد شرکت کننده در مصاحبه عقیدتی سیاسی پذیرفته می شوند. چرا که تحقیقات از قبل صورت می گیرد و صلاحیت عمومی داوطلبان سنجیده می شود.
آموزش و پرورش

سامانه گزینش آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش به منظور تسهیل در روند گزینش متقاضیان استخدام در این وزارتخانه، سایتی را با عنوان سامانه گزینش آموزش و پرورش به نشانی gozinesh.medu.ir طراحی کرده است. این سامانه به طور کلی، داوطلبان را با نحوه ثبت نام و شرکت در مصاحبه و نحوه گزینش آموزش و پرورش آشنا می کند. سامانه گزینش آموزش و پرورش علاوه بر این از امکانات دیگری نیز برخوردار است که در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم:
۱- داوطلبان از طریق این سامانه به اطلاعاتی از قبیل آدرس و شماره پاسخگویی دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش دسترسی پیدا کرده و از جدیدترین اطلاعیه های مربوط به گزینش مطلع شوند.
۲- یکی از بخش های مهم این سامانه می توان راهنمای گام به گام گزینش آموزش و پرورش اشاره کرد. متقاضیان می بایست قبل از حضور در مصاحبه علمی و عقیدتی و سیاسی نسبت به کلیه مراحل اطلاعات لازم را بدست آورد و نسبت به مدارک مورد نیاز آگاهی لازم را کسب کنند.
۳- فرم اطلاعات فردی که بایستی پیش از حضور برای مصاحبه تکمیل گردد، در سامانه هسته گزینش قابل دسترسی است.
۴- معلمان با ورود به سامانه گزینش آموزش و پرورش و از طریق گزینه فیش حقوقی می توانند نسبت به دریافت فیش حقوقی خود اقدام کنند.
۵- در این سامانه مخاطبان می توانند نسبت به آخرین انتصابات صورت گرفته در وزارت آموزش و پرورش اطلاعات لازم را کسب کنند.
۶- دسترسی به لینک های مهم آموزش و پرورش بخشی دیگری از امکانات این سامانه به شمار می آید.
۷- در این سامانه می توان به انواع دستورالعمل ها، امتحانات نهایی و تشکیلات سازمانی دسترسی پیدا کرد.
۸- داوطلبان از طریق این سامانه می توانند با ورود به قسمت هسته های گزینش، آدرس و شماره تماس هسته استان های کشور را بدست آوردند.

سوالات گزینش آموزش و پرورش

همان طور که اشاره شد مراحل مصاحبه و نحوه گزینش داوطلبان استخدام در وزارت آموزش و پرورش در روش های اعلام شده با یکدیگر متفاوت است. اما سوالاتی که در هر یک از روش ها از مصاحبه شونده پرسیده می شود، به طور کلی مشابه یکدیگر است. سوالاتی در خصوص اطلاعات تخصصی، عمومی، عقیدتی، سیاسی، آگاهی از مناسبت ها و تاریخ های مذهبی سیاسی که از همه متقاضیان پرسیده می شود و یکی از مراحل مهم پیش از استخدام در این وزارتخانه به شمار می آید. به منظور کسب آمادگی بیشتر پیش از حضور در مصاحبه، به برخی از سوالات اشاره می کنیم که در ادامه می خوانید:
خودتان را به طور کامل معرفی کرده و درباره خانوده تان بگویید.
وضعیت تحصیلی، شغلی، منبع درآمد و وضعیت تاهل تان چگونه است؟
در زمان اوقات فراغت چه کارهایی انجام می دهید؟
به چه کتاب هایی علاقه مند هستید و در چه زمینه هایی مطالعه می کنید؟
آخرین کتابی که خوانده اید چه بوده و در خصوص چه موضوعی بوده است؟
در حوزه علمی، پژوهشی و فرهنگی چه سابقه ای دارید؟
مدارک تحصیلی خود را از کدام مدارس و دانشگاه ها دریافت کرده اید؟
آیا پیش از این برای مصاحبه دعوت شده اید؟ در صورتی که قبول شده اید دلیل نرفتن‌تان چیست؟
در کدام یک از اپلیکیشن های داخلی و یا خارجی فعالیت دارید؟
در کدام یکی از گروه ها و کانال های شبکه های اجتماعی داخلی و یا خارجی عضو هستید؟
مرجع تقلید خود، همسر و فرزندان تان چه کسی است؟
احکام به چند دسته تقسیم می شوند؟
به چه صورت نماز می خوانید و چگونه وضو و غسل می گیرید؟
آیا تقلید از مجتهدی که از دنیا رفته صحیح است؟
در چه صورت وضو گرفتن واجب است؟
نحوه خواندن نماز میت به چه نحوی می باشد؟
موضوع سیاسی روز چیست و درباره آن چه نظری دارید؟
رئیس قوه قضاییه چه وظایفی دارد؟ آنها را به طور کامل شرح دهید.
اساس نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران چیست؟
بعد از مقام معظم رهبری چه کسی بالاترین مقام کشور را دارد؟
رئیس جمهور در اداره کشور چه وظایفی را برعهده دارد؟ آنها را به طور کامل شرح دهید.
نسبت به بزرگترین کشورهای اروپای غربی چقدر آگاهی دارید؟
چند درصد از مردم ایران به جمهوری اسلامی ایران رای دادند؟

نتایج گزینش آموزش و پرورش

داوطلبان پس از طی مراحل آزمون و شرکت در مصاحبه های علمی و عقیدتی سیاسی، منتظر دریافت نتایج نهایی می باشند. این دسته از افراد برای دریافت نتیجه می بایست از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند. روند معمول این است که بعد از اتمام همه مراحل، نمرات و اطلاعات متقاضی توسط مرکز اصلی آموزش و پرورش هر شهر و استان برای سازمان سنجش فرستاده می شود. این سازمان نیز در زمان های مقرر، اسامی نهایی افراد پذیرفته شده را منتشر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code