آیا مهارت‌های سازمانی، مدیریت زمان و ارتباطات قوی دارید؟ در مورد علاقه به تجزیه و تحلیل داده‌ها، صفحات گسترده و اعداد چطور؟ اگر پاسخ شما به هر یک از این سؤالات «بله» است، ممکن است بخواهید به دنبال شغلی در حسابداری باشید!

چه در حال برداشتن اولین گام‌های خود در دنیای کار، سنجیدن گزینه‌های شغلی خود یا در نظر گرفتن تغییر شغل هستید، تبدیل شدن به یک حسابدار موفق به این معنی است که باید مهارت خاصی را تقویت کنید. برای کمک به شما در شروع، ما ۱۰ مهارت برتری که برای موفقیت در این حرفه به آن نیاز دارید را گردآوری کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

مهارت‌های سازمانی

اولین مهارتی که بسیاری از حسابداران خوب دارند، استعداد سازمانی است .سازماندهی برای موفقیت در یک شغل حسابداری، چه مدیریت موثر مشتریان باشد و چه تکمیل کار به موقع، ضروری است و این می‌تواند منجر به کاهش استرس، برنامه ریزی دقیق، تخصیص منابع قوی و درجه بالاتری از کارایی شود.

تجزیه و تحلیل داده‌ها

درست همانطور که مهارت‌های سازمانی مهم هستند، مهارت‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها نیز ضروری است. هنگامی که شما در حرفه حسابداری سرمایه گذاری می‌کنید، با داده‌ها احاطه خواهید شد – دفترداری، اظهارنامه مالیاتی، گزارش حقوق و دستمزد و برنامه ریزی مالیاتی همه بر مهارت‌های تجزیه و تحلیل داده قوی متکی هستند.

این به معنای درک داده‌های بزرگ، درک معنای داده‌ها و در نهایت، توانایی استفاده از آن داده‌ها برای ارائه ارزش به مشتریان است. ممکن است در ابتدا سخت باشد و ممکن است به آزمون و خطا نیاز داشته باشد، اما این مهارتی است که می‌توان آن را با تجربه و زمان آموخت.

مهارت در صفحه گسترده (اکسل)

با تکنولوژی امروزی، حسابداری تنها با قلم و کاغذ انجام نمی‌شود. اکثر حسابداران و شرکت‌های حسابداری از نرم افزار صفحه گسترده مانند مایکروسافت اکسل برای محاسبه و تجزیه و تحلیل آسان داده‌ها استفاده می‌کنند.

مهارت داشتن در ابزارهای صفحه گسترده هنگام ورود به حرفه حسابداری بسیار مهم است. نه تنها می‌تواند به شما اجازه دهد کارهای اساسی را به راحتی انجام دهید، بلکه می‌تواند یک امتیاز عالی برای افزودن به رزومه حسابداری باشد.

مهارت‌های توجه به جزئیات

آیا شما یک کمال گرا هستید؟ اگر چنین است، ممکن است یک حسابدار عالی بسازید. قانون مالیات بسیار خاص است و به محاسبات دقیق نیاز دارد، و برای اطمینان از اینکه قوانین و مقررات را دنبال می‌کنید، باید به جزئیات توجه زیادی داشته باشید تا بتوانید به طور دقیق و کامل به مشتریان از طریق محاسبات حسابداری محکم و بهره‌وری پایدار کمک کنید.

در واقع، نادیده گرفتن یک عدد یا وارد کردن تصادفی یک صفر اضافی در جایی می‌تواند برای شما و مشتری‌تان گران تمام شود، اما از اشتباهات ساده‌ای مانند این می‌توان به راحتی اجتناب کرد، زمانی که به کاری که انجام می‌دهید دقت کنید.

مهارت استانداردهای نظارتی

قوانین مالیاتی و مقررات حسابداری دائماً در حال تغییر هستند و نیاز به متخصصان حرفه‌ای را می‌طلبد تا به طور مداوم در مورد جدیدترین تغییرات به روز باشند. مهارت در استانداردهای نظارتی یک مهارت کلیدی برای یک حسابدار است، زیرا از شما انتظار می‌رود که آخرین تغییرات را بدانید تا بتوانید به طور دقیق به مشتریان کمک کرده و به آنها مشاوره دهید. شما نمی‌خواهید در تماس تلفنی با مشتری مشکل داشته باشید زیرا از جستجوی تغییرات نظارتی جدید غافل شده‌اید!

هوش تجاری

تیزهوشی تجاری اصطلاحی است که هنوز به طور گسترده در زمینه حسابداری استفاده نشده است، اما داشتن آن یک مهارت برتر است که می‌تواند شما را از رقبا متمایز کند. این به مهارت‌های توسعه رهبری می‌پردازد که منجر به ایجاد مجموعه مهارت‌های فراگیر برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان شما می‌شود.

مشتریان برای مشاوره به شما متکی خواهند بود، کارفرمای شما از شما انتظار مهارت‌های حسابداری قوی دارد و شما می‌خواهید در موقعیت حسابداری خود رشد کنید. همه این جنبه‌ها را می‌توان با مهارت‌های زیرکی تجاری به دست آورد.

مهارت‌های ارتباطی

درست همانطور که زیرکی تجاری یک مهارت ضروری است که هر حسابدار آینده نگری باید داشته باشد، مهارت‌های ارتباطی نیز چنین هستند. تولید کار با کیفیت عالی است، اما اگر نتوانید کار خود را به طور موثر به مشتری خود منتقل کنید، معنایی ندارد.

مشتریان معمولاً دانش یک حسابدار را ندارند، بنابراین بسیار مهم است که حسابداران بتوانند کار خود را به زبان ساده به مشتری منتقل کنند. نه تنها باید با مشتریان ارتباط برقرار کنید، بلکه باید با کارفرما و همکاران خود در شرکت نیز ارتباط برقرار کنید – و ارتباط خوب بودن می‌تواند به تقویت کار تیمی در محل کار کمک کند .

مهارت‌های مدیریت زمان

مهارت‌های مدیریت زمان نیز مهم است که در کمربند ابزار شما حفظ شود. حسابداران با ضرب‌الاجل‌های سختگیرانه زیادی از مالیات گرفته تا مهلت حقوق و دستمزد مواجه هستند. این مهلت‌ها باید رعایت شود تا از جریمه‌ها و مجازات‌های سخت جلوگیری شود.

حفظ مهارت‌های مدیریت زمان به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی به این ضرب الاجل‌ها برسید زیرا توانستید حجم کاری خود را خالی کنید. تهیه لیست و اولویت بندی پروژه‌ها هر دو از وظایف ضروری برای ماندن در برنامه هستند.

علاوه بر این، کارفرمایان در زمینه حسابداری می‌خواهند مهارت‌های مدیریت زمان را به شما نشان دهند، که اغلب آن را در مصاحبه‌ها و بررسی‌های عملکرد به محل بحث تبدیل می‌کنند. از کارفرمای خود لطفاً کار خود را به موقع انجام دهید و با مدیریت مؤثر زمان خود به مشتریان خود کمک کنید.

مهارت‌های عددی

آیا شما یک فرد اعدادی هستید؟ آیا دوست دارید با داده‌های بزرگ کار کنید؟ حسابداری حول اعداد می‌چرخد. اگر وارد یک حرفه حسابداری شوید، هر روز با اعداد کار خواهید کرد، بنابراین مهارت‌های عددی قوی، به ویژه در هنگام کمک به مشتریان ضروری است.

خبر خوب این است که برای اکثر محاسبات می‌توانید از ماشین حساب استفاده کنید، اما باید بدانید که چه اعدادی را محاسبه کنید تا نتایج دقیق ایجاد کنید.

مهارت‌های فنی

فناوری به طور مداوم در حال تغییر و تحول است که منجر به تغییرات عمده‌ای در حرفه حسابداری در دهه گذشته شده است. بیشتر کارهایی که یک حسابدار تولید می‌کند از طریق یک کامپیوتر و برنامه نرم افزاری انجام می‌شود.

نه تنها نیاز به درک نرم افزارهای مختلف حسابداری دارید، بلکه باید مهارت‌های فنی اولیه را نیز داشته باشید، که می‌تواند شامل نوشتن و ارسال ایمیل، درک مایکروسافت آفیس، و به سادگی دانستن نحوه کار با کامپیوتر باشد.

بدون این مهارت‌های فنی اولیه، نمی‌توانید کارهای روزمره مورد نیاز یک حسابدار را انجام دهید. اکثر شرکت‌ها مایلند نرم افزار حسابداری خاص خود را به شما آموزش دهند، اما شما باید درک کلی از نحوه کار با کامپیوتر و سایر دستگاه‌ها داشته باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code