میزان و زمان واریز عیدی سال ۹۹ ؟

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ زمان مطالعه:۲ دقیقه

 
به گزارش مجله اینترنتی راهنمای همشهری، هر ساله برای گروه‌های مختلف کارمندان، کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران عیدی تعیین می‌شود. اما این عیدی چقدر است؟
در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران به مهر گفته که پرداخت عیدی بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی طی چند روز آینده و بعد از نیمه بهمن ماه پرداخت می‌شود.
اما علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: هنوز جزئیات، میزان یا زمان واریز عیدی بازنشستگان مشخص نشده است.
کارمندان
دولت در بودجه پیش‌بینی کرده که عیدی کارکنان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد؛ اما عیدی کارمندان هر ساله معمولا به میزان افزایش حقوق سال آینده رشد می‌کند.
طبق اعلام مجلس حقوق کارمندان برای سال ۱۴۰۰ معادل ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.
با توجه به این که عیدی سال گذشته کارمندان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ۲۵ درصدی  میزان عیدی امسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد شود.
کارگران
طبق قانون کار، تمام کارگاه‌های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند.
حداقل حقوق کارگران امسال یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان است، بنابراین پیش‌بینی می‌شود که تمام کارگران بین ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عیدی بگیرند.
منبع: باشگاه خبرنگاران آنلاین


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code