اسکوتر برقی از جمله وسایل حمل و نقلی است که اگر فرهنگ استفاده از آن در جامعه رواج پیدا کند، تا حد بسیار زیادی در کاهش آلودگی هوا تاثیر گذار خواهد بود.

در صورتی که سرعت این وسیله قابل کنترل باشد، خطری قطعا شما را تهدید نخواهد کرد و می توان به عنوان یک گزینه بسیار مناسب برای رفت و آمد به مکان های مختلف در نظر گرفت. در صورتی که قصد دارید این وسیله را خرید کنید باید به نکات مهمی که در زیر به آن اشاره شده است توجه کنید تا از خطرات احتمالی به دور باشید. با ما همراه باشید.

تایرها

یکی از نکات بسیار مهمی که در خرید اسکوتر برقی باید به آن توجه کرد، راحتی استفاده از آن است. شما باید قبل از خرید این وسیله ورزشی به تایرهای اسکوتر دقت کنید تا هنگام استفاده از آن، خطری شما را در پیچ و خم های مسیر تهدید نکند. تایرها باید حجم باد مناسبی داشته باشند و در ضمن از انعطاف کافی برای عبور از موانع و پستی‌وبلندی‌های راه برخوردار باشند.

توان موتور

اسکوترهای برقی بر اساس نوع، کاربرد و برند از قدرت موتورهای مختلفی برخوردار هستند. معمولا اسکوترهای مخصوص کودکان تا ۳۵۰ وات و اسکوترهای بزرگسالان تا ۵۰۰ وات توان دارند. بنابراین پیش از اقدام خرید اسکوتر برقی باید توان موتور آن را مورد بررسی قرار دهید.


سرعت

سرعت اسکوترهای برقی به عوامل مختلفی از جمله باتری، توان موتور، وزن شخصی، چرخ‌ها، وضعیت و سطح زمین بستگی دارد. بعضی از مدل‌های پیشرفته اسکوتر برقی تا بیش از هزار وات هم توان دارند و به راحتی می‌توان با آنها از شیب‌ها و مسیرهای سخت عبور کرد و سرعت بالایی هم دارند. در صورتی که قصد دارید این وسیله را برای فرزند خود تهیه کنید باید میزان سرعت آن را مورد بررسی قرار دهید تا حوادث ناگواری در هنگام استفاده از آن رخ ندهد.

ترمز

از جمله موارد بسیار مهمی که احتمال وقوع خطر احتمالی در هنگام استفاده از این وسیله ورزشی را کاهش می دهد، خرید اسکوترهایی است که دو ترمز در قسمت جلو و عقب وسیله دارد. این اسکوترها در زمینه کنترل وسیله و ترمز کردن، بهتر از گزینه‌های دیگر هستند. اسکوترهای برقی مجهز به یک ترمز نمی‌توانند به سرعت مواردی که ترمز عقب و جلو را به صورت توأم دارند در مواقع لازم متوقف شوند.

باتری

یکی از ویژگی های مهم یک اسکوتر خوب این است که شارژ را برای مدت زمان طولانی نگه دارد. بدین منظور برای تشخیص اینکه بدانیم کدام اسکوتر از باتری خوبی برخوردار است، بهتر است به ولتاژ و ظرفیت باتری توجه کنیم. از ضرب کردن ظرفیت وسیله برحسب آمپر ساعت در ولتاژ بر حسب ولت به شما ظرفیت دستگاه را نشان می‌دهد. در صورتی که موفق نشدید چنین چیزی را برای وسیله حساب کنید به میزان مصرف باتری توجه داشته باشید. نکته مهم در خصوص باتری اسکوترها این است که شما باید سریع وسیله را از پریز برق جدا کنید چرا که به طور خودکار ارتباط‌شان با پریز قطع نمی‌شود و احتمال آتش‌سوزی به وجود خواهد آمد.

جنس بدنه

اسکوتری که از جنس مرغوب تری برخوردار باشد، برای مدت زمان طولانی برای تان کار می کند و امنیت بیشتری برای شما فراهم کرد. پیشنهاد می شود در صورتی که قصد دارید یک اسکوتر با جنس مرغوب بروید، روی خرید اسکوترهای آلومینیونی حساب ویژه ای باز کنید.

سیستم تعلیق

بیشتر اسکوترهای برقی موجود در بازار چرخ‌های لاستیکی دارند و فاقد سیستم تعلیق هستند. اما اگر قرار باشد در مسیرهایی حرکت کنید که ناهمواری و پستی‌وبلندی‌های بسیار دارد باید دستگاهی بخرید که به سیستم تعلیق مجهز است.

قیمت

اگر به خرید اسکوتر به چشم خرید یک وسیله جانبی و لوکس نگاه کنید، احتمالا خریدن آن برای‌تان گزاف و بی‌معنی خواهد بود. اگر استفاده از اسکوتر و دوچرخه در جوامع رواج پیدا کند، از ترافیک و آلودگی‌ هوا تا حد زیادی کاسته خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code