راهنمای خرید دارت

۶ اسفند ۱۳۹۹ زمان مطالعه:۲ دقیقه

دارت یک وسیله سرگرم کننده و ورزشی به شمار می آید که طرفداران خاص خود را دارد و روز به روز به علاقمندان این ورزش افزوده می شود.

شاید بتوان دارت را کم هزینه ترین وسیله سرگرمی دانست. البته با توجه به رنگ و نقش ها و کلاس های متنوع این وسیله، قیمت های متفاوتی را برای آن رقم زده است. در هنگام خرید دارت به چند نکته باید توجه کرد که با توجه به محل قرارگیری و استفاده از آن انواع متفاوتی را شامل می گردد.

انواع میخ دارت

دارت ها در حال حاضر تنها در دو مدل سوزنی و آهن ربایی تولید می شوند و برای مصارف مسابقه ای و خانگی کاربرد دارند. دارت های سوزنی بیشتر برای مسابقات کاربرد دارند و در نوع خود بستگی به نوع سوزن و آیرو دینامیکی که دارند و نوع تخته نهایی مورد استفاده قرار می گیرند. دارت های آهن ربایی به دلیل آیرودینامیک پایین تر و تعادل کمتر در نوع خود بیشتر برای مسابقات داخلی و با سطح پایین تر استفاده می شود و بیشتر مصارف خانگی دارد.

انواع تخته دارت

دارت ها از نظر نوع تخته ای که دارند نیز به انواع پارچه ای، فومی، چوبی، فلزی و الیاف طبیعی گیاهی و پلاستیکی تقسیم می شوند. که هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. مثلا تخته های با جنس الیاف طبیعی گیاهی گران تر از سایر انواع تخته های دارت و نسخه ی پلاستیکی آن، ارزان ترین نوع تخته ها هستند.

درهنگام خرید دارت باید:

  • به این نکته که استفاده کننده نهایی این وسیله در چه سنینی قراردارد توجه کنید.
  • وسیله برای چه محلی در حال خریداری است.
  • تعداد دارت های مورد نیاز برای افرادی که قرار است استفاده کنند.
  • میزان هزینه ای که برای این وسیله در نظر گرفته اید.
  • برای تفریح و سرگرمی است یا قصد شرکت در مسابقات دارت را دارید.
  • دارت در داخل سالن، فضای بسته، خانه یا در محیط باز قرار است مورد استفاده قرار بگیرد.

تخته‌های دو طرفه

تخته های دو طرفه نیز مانند تخته های یک طرفه از قوانین بازی یکسانی پیروی می کنند. تنها نکته در نحوه ی پخش امتیازات است و در نحوه ی بازی تفاوتی وجود ندارد.
از مواردی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید میزان چسبندگی دارت های آهنربایی و وزن دارت سوزنی و میزان شتاب دارت سوزنی می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code