با اطلاع از نشانه های باتری فرسوده، از خودرو خود پیش از پیش مراقب کنید تا هزینه‌های نگهداری تا حد امکان افزایش پیدا نکند.

وسایل نقلیه امروزی بیش از هر زمان دیگری قطعات الکتریکی دارند، که واقعاً سیستم الکتریکی خودرو را تحت فشار قرار می‌دهد و می‌تواند کار باتری را سخت کند. صندلی های برقی، گرمکن صندلی، قفل برقی، شیشه های برقی، سیستم‌های صوتی، تمامی کامپیوترهای موتور و گیربکس خودرو، کنترل کشش، کنترل پایداری، ترمزهای ضد قفل، سنسورها و دزدگیر از جمله قطعات الکترونیکی خودرو محسوب می‌شوند که عمر باتری را تحت تاثیر قرار می‌دهند. حتی شرایط آب و هوایی نیز ممکن است باتری را فرسوده کند.

واقعیت این است که باتری های خودرو به مرور زمان فرسوده می‌شوند. هر باتری در نهایت به جایی می‌رسد که نمی‌تواند شارژ کافی برای روشن کردن یک خودرو را نگه دارد. این ممکن است به دلیل سایش عادی، نشتی ایجاد شده یا خوردگی روی اتصالات اتفاق بیفتد. در حالت ایده آل، بهترین زمان برای تعویض باتری قبل از از بین رفتن آن است. بنابراین چگونه می‌توان فهمید که مرگ باتری خودرو نزدیک است؟ در این مقاله از مجله اینترنتی نیازمندی‌های همشهری ۷ دلیل اصلی را مورد بررسی قرار می‎‌دهیم.

چراغ چک موتور روشن است

چراغ چک موتور تقریباً می‌تواند به معنای هر چیزی باشد، از جمله احتمال تمام شدن باتری. برای اطلاع از اخطار چراغ چک موتور برای خودروی خود، کتابچه راهنمای خودرو خود را مطالعه کنید و باتری خود را آزمایش کنید تا ببینید آیا با ظرفیت کامل کار می‌کند یا خیر..

موتور آهسته شروع به کار می‌کند

استارت آهسته موتور آخرین نفس پراکنده قبل از لگد زدن باتری است. با گذشت زمان، اجزای باتری فرسوده می‌شوند و کارایی آنها را کاهش می‌دهند. این باعث می‌شود که باتری زمان بیشتری برای ایجاد شارژ برای استارت صرف کند و باید چند ثانیه اضافی صبر کنید تا موتور بچرخد.

چراغ‌ها کم نور هستند

یک باتری تمام وسایل الکترونیکی ماشین شما را تامین می‌کند. اگر باتری در حال از دست دادن شارژ خود باشد، قطعات الکترونیکی در یک خودرو با قدرت کامل کار نخواهند کرد. اگر به نظر می‌رسد رادیو، صندلی‌های گرم شونده طبق معمول کار نمی‌کند، این نشانه کلاسیکی است که باتری ماشین شما مشکل دارد.

کانکتورهای باتری خورده شده‌اند

وقتی به باتری خودروی خود نگاه می‌کنید، مشاهده یک ماده سفید رنگ خاکستری روی فلزات باتری، نشانه مطمئنی از خوردگی است. پایانه‌های خوردگی – اتصالات فلزی مثبت و منفی در بالای باتری – می‌تواند منجر به مشکلات ولتاژ و مشکل در راه اندازی وسیله نقلیه شما شود.

بوی گندیدگی را می‌توانید حس کنید

اگر وقتی کاپوت ماشینتان را بیرون می‌کشید بوی تخم‌مرغ فاسد را حس می‌کنید، ممکن است نشانه‌ای از نشتی باتری ماشینتان باشد. نشت گاز در باتری می‌تواند به دلیل آسیب به باتری یا اتصال کوتاه داخلی باشد.

قاب باتری شما بد شکل است

قرار گرفتن در معرض گرما یا سرمای شدید در واقع می‌تواند باعث متورم شدن و ترک خوردن کیف باتری شود. اگر باتری شما چیزی جز مستطیل شکل است، احتمال اینکه به درستی کار نکند زیاد است.

باتری شما قدیمی است

در شرایط ایده آل، باتری خودرو معمولاً ۳-۵ سال دوام می‌آورد. آب و هوا، نیازهای الکترونیکی و عادات رانندگی همگی می‌توانند بر طول عمر باتری تأثیر بگذارند. این ایده خوبی است که هوا را با احتیاط انجام دهید و عملکرد باتری خود را به طور منظم آزمایش کنید، به خصوص پس از اینکه به مرز ۳ سال رسید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code